Středa, Leden 22

100% nabití za 35 minut? S novým smartphonem od Oppo – realita

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Když v roce 2016 na Barcelonském veletrhu MWC vyrukovalo Oppo s novou nabíjecí technologií Oppo Super VOOC, lidé tleskali.

Nabídla totiž nevídaný výkon při zvýšení teploty nabíjeného zařízení maximálně o 3°C vůči teplotě, kdy se nenabíjí. Jenže dle slov výrobce, technologie se mezi masu dostane až ve chvíli, kdy bude plně připravena. Ta doba nastala právě teď a funkce debutovala u ještě zajímavějšího zařízení – vlajkové lodi Oppo Find X Automobili Lamborghini Edition.

Nejen, že Oppo Find X překonalo mnoho milníků a je skutečnou vlajkovou lodí s mnoha inovacemi, ale jeho speciální Lamborghini edice přinesla vůbec poprvé tuto rychlonabíjecí funkci. Z „nuly na sto“ se tak dostanete za rekordních 35 minut. Při srovnání s aktuálními technologiemi rychlonabíjení jiných výrobců, Oppo je nabité ve chvíli, kdy konkurence hlásí maximálně 50% a to s mnohem menším opotřebením akumulátoru a nižší teplotou.

Pojďme si ale ve stručnosti shrnout, co vůbec Oppo Find X přineslo tak zajímavého. Je to především AMOLED displej, který díky své ohebnosti i bez výřezu pokrývá bezmála rekordních 94% přední plochy. Zmizela totiž čtečka otisků prstů a podobně jako u iPhonu X zde nalezneme pouze odemykání obličejem. Potřebné snímače a selfie kamerka se nachází ve výsuvném modulu na horní straně, který je vysunován bezhlučným motorem a dle výrobce má vydržet až 5 let bezproblémového používání za předpokladu, že se vysune 150 krát denně.

Edice Automobili Lamborghini však stojí neskutečných 1600 amerických dolarů a přináší technologii rychlonabíjení Super VOOC. Zároveň je telefon náležitě vyšperkován do tmavých barev s logy Lamborghini a to včetně nabíječky i oranžového kabelu. V čem je tedy tajemství tak rychlého nabíjení? Klíčem bylo najít řešení, které bude mít nejvyšší účinnost, která v tomto případě šplhá až k 97%. Nabíjení probíhá na standardním napětí 5V, avšak nabíjecí adaptér toto napětí společně s vysokým proudem posílá přímo do akumulátoru, v telefonu se tak při rychlonabíjení nevyužívá žádného převodníku napětí, který snižuje účinnost a generuje teplo.

Kdy, popřípadě v jakém počtu bude nová speciální edice k dispozici, není známo. Je ale pravděpodobné, že na pulty tuzemských obchodníků se tento kousek nepodívá.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď