Středa, Červen 3

40 hodin FullHD videa a rychlost, která dovolí uložit až 1200 fotek za minutu. To je nová 400GB paměťovka od SanDisku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost SanDisk opět láme rekordy a na veletrhu IFA představila 400GB microSD paměťovou kartu. To umožní uložit do Vaší kapsy například 40 hodin FullHD videa.

Před třemi lety SanDisk zlomil kapacitní rekordy se svojí 128GB microSD paměťovou kartou. Následující rok byl ale rekord zlomen hned rok poté. Zlomil ho SanDisk samotný se svojí 200GB kartou. Nyní však SanDisk opět boří světové rekordy a to se svojí 400GB microSD kartou. Kapacita ale není jedinou předností.

Druhou předností je ale také vysoká přenosová rychlost. Zápis se totiž pohybuje kolem 100MB/s, což umožňuje uložit například 1200 fotografií za minutu. Karta samozřejmě splňuje rychlostní standard UHS-1. Splňuje ale také standard A1 a je tedy vhodná k použití jako Adoptable storage v operačním systému Android. Ten kartu naformátuje a emuluje jako interní úložiště. Pokud máte tedy telefon s Androidem Marshmallow a vyšším a kapacitou interní paměti například 64GB, s touto kartou v režimu Adoptable storage uvidíte 464GB.

Problém s touto funkcí ale je, že interní paměti v mobilních telefonech jsou mnohonásobně rychlejší, než i nejrychlejší paměťové karty. Standard A1 zaručuje, že karta splňuje rychlost náhodného čtení, která neomezí rychlost běhu aplikací. Na kartě tak můžete mít aplikace a hry stejně jako v telefonu a při jejich používání byste neměli pocítit rychlostní rozdíl.

Vaše aplikace a 4K videa se mohou začít ukládat na tuto kartu v případě, kdy Váš telefon oficiálně podporuje paměťové karty pochopitelně nad 400GB a to za cenu kolem sedmi tisíc korun. Ceny by ale měly do tří měsíců poklesnout.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď