Úterý, Leden 22

Android GO: odlehčený Android, nikoliv nová hra

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google na nedávné vývojářské konferenci Google I/O uvedl spoustu novinek. Hodně se mluvilo o novém Androidu O, který bude nástupcem současného Androidu Nougat. Mezi novinkami se objevilo i nové vylepšení, nebo lépe řečeno speciální režim pro slabší telefony. Je jím Android GO, odlehčený Android pro zařízení s 1GB nebo méně RAM paměti.

Android GO nebude nová verze Androidu, bude se jednat o speciální mód nadcházejícího Androidu O, který se aktivuje, pokud se Android ocitne na zařízení s 1GB a menší operační pamětí. Součástí Androidu GO bude i sada aplikací optimalizovaných pro malou operační paměť – YouTube GO, Chrome, nebo Gboard. Google se tím snaží vylepšit fungování Androidu na levných zařízenách, především je myšleno na rozvojové trhy, kde si lidé často nemohou dovolit špičkový smartphone a musejí si vystačit s levnými přístroji.

Další miliarda

Google se na úvodní keynote konference I/O pochlubil, že operační systém Android aktivně používají již 2 miliardy lidí ze všech koutů světa. To je velmi pěkné číslo, ovšem Google si již vytyčil další cíl, a to dostat Android k další miliardě uživatelů. Vzhledem k tomu, že vyspělé země jsou již chytrými telefony nasyceny, je čas se zaměřit na rozvojové trhy. Ty ale mají co se týče chytrých telefonů více specifické nároky, než vyspělé země. Jmenovitě jde o množství mobilních dat, která si uživatelé mohou dovolit, a celkově slabší kupní sílu projevující se v nákup převážně levných smartphonů se slabými parametry.

Zatímco v Evropě či USA je dnes již standardem, že nový Android telefon má alespoň 2GB operační paměti, na rozvojových trzích se stále hojně nakupují slabší přístroje s 1GB a méně paměti, na kterých dnes již nemusí všechny aplikace a ve výsledku celý operační systém fungovat správně. Právě pro ně je Android GO určen. Měl by totiž bez problému fungovat i na zařízeních s pouhými 512MB RAM paměti. Kromě toho by měl šetřit i mobilní data, která jsou v rozvojových zemích obzvláště drahá. Proto bude v předinstalovaném Google Chrome ve výchozím stavu zapnutý spořič dat. Připravena bude také aplikace Youtube GO, která před přehráním videa umožní zkontrolovat, kolik dat přehrání videa spotřebuje. Bude také možné si video přímo v aplikaci stáhnout pro pozdější přehrání bez internetu. Obchod Google Play bude také nabízet aplikace optimalizované pro úsporné zacházení se systémovými zdroji a mobilními daty.

Zdroj: Google (2)

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď