Neděle, Srpen 18

Androiďáci nyní inklinují k Applu nejvíce za poslední rok

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poslední analytická data od dubna června tohoto roku mluví jasně. Apple je momentálně pro Androiďáky nejatraktivnější za posledních 12 měsíců.

Čtyři z pěti prodaných iPhonů ve Spojených státech jsou totiž nejaktuálnější modely – iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus. Pro Apple je to dobrá zpráva, jelikož byla do nynějška ze všech prodejů iPhonů od 14 do 17% prodaných kusů prodáno právě uprchlíkům z Androidu. To bude klíčové pro zajištění úspěšnosti příštích generací iPhonů.

Co se týká prodejů, jak jsem již zmiňoval, čtyři z pěti prodaných iPhonů v USA jsou nejnovější modely. Je to konkrétně 81% prodaných iPhonů, z čehož 47% činí základní model a 34% model Plus.  Takové posílení prodejů iPhonů nejnovější generace zřejmě nejvíce podporují operátoři, kteří při podepsání smlouvy dokáží vykouzlit opravdu zajímavé ceny.

Dobré zprávy pro Apple ale nekončí. Stále více totiž sílí trend nákupů vyšších paměťových variant, které samozřejmě stojí také více peněz, což Applu tvoří pochopitelně vyšší zisk.

Zdroj: 9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď