Středa, Únor 19

Apple investuje do chytré asistentky Siri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chytrá asistentka Siri na nás poprvé promluvila z iPhonu 4s již v roce 2011, čímž velmi předběhla dobu a dokázala nabídnout opravdu mnoho. Apple ji však hodlá vylepšit.

A není divu. Chytří asistenti jako Amazon Alexa, Google Assistant či Microsoft Cortana se díky strojovému učení velmi rychle vyvinuli a nyní dokážou nabídnout více, než Siri. Uživatelé jablečných zařízení tedy již delší dobu volají po změně.

Ta však může přijít velmi brzy, což dokazuje nedávná akvizice společnosti Lattice Data Applem. Ta se zabývá vývojem systémů umělé inteligence. Částka bohužel není veřejná, avšak odhaduje se něco kolem 200 milionů dolarů. K této spolupráci se samotná společnost Lattice Data ani Apple nevyjádřili.

Vylepšená Siri by tedy mohla nabídnout nové, třeba i revoluční funkce a minimálně by měla dohnat konkurenci. Spekuluje se o lepší práci s návyky uživatele, jeho osobními daty a také o možnosti rozpoznávání předmětů vyfocených kamerou. K těm by mohla ihned najít, kde se dají koupit či nějaké souvislosti. 5. června startuje oblíbená vývojářská konference WWDC 2017, kde se možná dozvíme více.

Zdroj: Tech Crunch, 9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď