Středa, Leden 16

Apple nakupuje Shazam. Nejznámější službu na rozpoznávání hudby

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Přestože už to vypadalo, že tento rok už se žádný zajímavý nákup uskutečňovat nebude, není tomu tak. Apple totiž chce pokročit zase o krok dále v poskytování hudebních služeb.

Shazam je pravděpodobně nejznámější a nejrozšířenější služba pro rozpoznávání nejen hudby, ale i filmů, seriálů a dokonce reklam. Aplikace je dostupná pro obě nejhlavnější operační systémy a denně jí využívá mnoho lidí. Podrobnější detaily o nákupu by měly být uveřejněny dnes (budeme vás průběžně informovat), avšak dle odhadů se má jednat buď o částku 400 milionů amerických dolarů, či jednu miliardu amerických dolarů. Co však víme jistě, že ani vyšší jmenovaná částka pro Apple neznamená žádné velké peníze.

Shazam vznikl už v roce 1999 pod názvem 2580 jako rozšiřující SMS služba. K roku 2016 si aplikaci stáhlo již přes jednu miliardu uživatelů a služba vydělává kolem 50 milionů amerických dolarů. Jaké plány má však Apple se Shazamem se můžeme zatím jen domnívat.

Shazam
Shazam
Developer: Apple, Inc.
Price: Free
Shazam
Shazam
Price: Free+

Zdroj: Tech Crunch

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď