Úterý, Leden 22

Apple opět čelí žalobě. Hrozí kompletní zastavení výroby iPhonů?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Americká společnost Apple produkující smartphony iPhone opět čelí žalobě a opět žaluje známý výrobce čipsetů Qualcomm.

Případ předal Qualcomm k soudu již 29. září tohoto roku a to neveřejně, avšak informace nyní vybublala na povrch. Apple údajně porušuje dva patenty Qualcommu a nehodlá přistoupit na podmínky Qualcommu, který si chce účtovat určité procento z každého vyrobeného zařízení Applu. Nejedná se tedy pouze o iPhony, kde dochází k údajnému porušování patentů.

Jedná se o záležitosti se správou napájení a o technologii Force Touch, díky které můžete větším přitlačením na displej vyvolat nějakou speciální nabídku. Tuto funkcionalitu nabízí Apple již od dva roky starého iPhonu 6s. Applu se však požadavky Qualcommu nelíbí a tak byl celý případ předán soudu. Qualcomm chce prosadit svůj návrh o proplácení určitého procenta z každého vyrobeného zařízení.

V opačném případě chce prosadit zákaz prodeje a výroby iPhonů v Číně. Zde však Apple vyrábí většinu iPhonů a byla by to pro něj pochopitelně velká rána, jelikož by nezvládal distribuci nových iPhonů do celého světa. iPhony generují dvě třetiny veškerých zisků celé společnosti, tudíž je tento případ v opravdu důkladném zájmu Applu.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď