Pondělí, Leden 20

Apple plánuje velký nákup pozemku v Renu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple zvažuje nákup pozemku v Nevadském Renu. Mohl by zde postavit své nové datacentrum za 50 milionů dolarů. O nákupu pozemku se bude jednat již dnes.

Americký gigant Apple plánuje již delší dobu výstavbu nového datacentra. V Americkém Renu bude jednat o nákupu pozemku, na kterém by teoreticky mohl svou novou stavbu zrealizovat.

Jednatelé města Reno potrdili serveru 9to5mac.com, že informace o nákupu pozemku jsou pravdivé. Apple dříve měl zájem si pozemek pouze pronajmout, ovšem poté se firma rozhodla celý pozemek místo pronajímání zakoupit. Městská rada bude o nákupu pozemku diskutovat právě dnes, ve středu 10. května.

Nové datacentrum – „projekt Isabel“

Zdá se pravděpodobné, že na onom pozemku Apple plánuje postavit své datacentrum, které je nazýváno jako „projekt Isabel“. Nové datacentrum má mít rozlohu 372 893 čtverečních stop a jeho výstavba by mohla stát něco přes 50 milionů dolarů. Jeho součástí mají být garáže, administrativní budovy, a solární panely. S pomocí solárních panelů chce společnost generovat elektrickou energii, kterou bude moci kromě využití ke svým vlastním potřebám i prodávat.

Zdroj: 9to5mac.com, (2)

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď