Středa, Leden 16

Apple posílil výrobu AirPods. Stále se nedaří uspokojit poptávku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple se pochlubil finančními výsledky třetího kvartálu tohoto roku. Padla zmínka i o vysoké poptávce o sluchátka Apple AirPods.

Dle uveřejněných výsledků je možné soudit jediné. Firmě se velmi daří. Nečekejme velké skoky a rekordy jako u Samsungu, ale Apple se může chlubit stabilitou prodejů i malým růstem. Posílilo prakticky vše – iPady, iMacy i iPhony.

Dle slov Tima Cooka, výkonného ředitele Applu, se firma snaží co nejvíce o uspokojení poptávky po bezdrátových sluchátkách AirPods. Na situaci reaguje právě posílením výroby. Velkou zajímavostí je, že i přesto, že sluchátka se prodávají již přes půl roku, čekací doba minimálně šest týdnů se za celou dobu prodejů nezměnila a továrny jedou na plné obrátky.

Tim dále vyzdvihl sluchátka také díky průzkumu společnosti Creative Strategy, na základě kterého jsme se dozvěděli, že 98% uživatelů sluchátek AirPods je s nimi maximálně spokojeno a to i přes vyšší cenu. Ta je u nás nastavena na 4990kč, avšak ta je vykoupena jednoduchým párováním a snadným použitím.

Sluchátka Apple AirPods jsou jedny z prvních sluchátek na světě, které nabídly kompletně bezdrátové provedení mezi špuntovými sluchátky. Díky vlastnímu nízkoenergetickému čipu Apple W1 je párování s Apple zařízeními opravdu snadné. Sluchátka také disponují infračerveným snímačem, který dokáže rozpoznat, zda máte sluchátka na sobě a na základě toho využívat také různých dotykových gest pro jednodušší ovládání.

Zdroj: MacRumors [1,2]

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď