Neděle, Srpen 18

Apple představil novou podložku pro bezdrátové nabíjení AirPower

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple na dnešní tiskové konferenci kromě nových iPhonů, hodinek Apple Watch a Apple TV představil také nový standard a podložku pro bezdrátové nabíjení.

Jelikož se nové iPhony 8 a iPhone X umí nabíjet pomocí bezdrátového standardu Qi, který je běžně rozšířený mezi většinou Android zařízení, můžete využívat tyto podložky. Zádrhel v Qi standardu je však v podpoře nabíjení více zařízení najednou. Zde se ale Apple s aliancí bezdrátového nabíjení domluvil a pro své produkty standard vylepšil. Nabíjecí podložka pro bezdrátové nabíjení tak disponuje vlastním standardem, avšak je zpětně kompatibilní s Qi.

Výhoda je tedy jasná. Přijdete domů a na podložku položíte svůj iPhone, Apple Watch a kryt na sluchátka AirPods. Vše najednou se začne nabíjet a na nabíjeném iPhonu se zobrazují aktuální hodnoty nabití všech nabíjených zařízení. U AirPods však bude bohužel nutné zakoupit speciální verzi, která toto nabíjení podporuje, tudíž stávající majitelé si tuto funkci nevychutnají.

Bezdrátová podložka Apple AirPower bude dostupná v roce 2018. Cenu Apple nezmínil, avšak levná rozhodně nebude. Její nespornou výhodou bude pohodlnost nabíjení a především pohodlnější cestování, kdy stačí vzít jeden adaptér do zásuvky, kabel a prodlužovačku na všechno příslušenství k iPhonu.

Zdroj: Tisková konference Apple, Engadget

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď