Středa, Leden 16

Apple přiznal zpomalování starších iPhonů a do iOS přidá několik nových funkcí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak jsem vás již dříve informovali, uživatel Redditu náhodou přišel na fakt, že Apple záměrně snižuje výkon u starších iPhonů.

Dle vyjádření Applu to však není kvůli donucení uživatelů ke koupi novějšího modelu, stojí za tím problémy, které po vydání iPhonu 6 způsobovaly při vyšší zátěži náhodné vypínání. Do iOS tedy přibalil funkcionalitu, která postupem času snižuje výkon pro vyrovnání požadavků na výkon akumulátoru, který postupem času degraduje a již nezvládne dodávat potřebné množství energie pro udržení iPhonu v chodu. Mohlo by tedy docházet k náhodnému vypínání. Zároveň tím Apple srovná i výdrž na jedno nabití, kdy po dvou letech vydrží iPhone stejně dlouho, jako po zakoupení, byť za cenu nižšího výkonu.

V Americe se však začaly seskupovat naštvaní uživatelé, kteří chtějí podat hromadnou žalobu na Apple, který údajně naschvál a bez vědomí uživatele nutí přejít na novější model. Vyjádření společnosti neberou jako směrodatné, jelikož dle jejich názoru by jim měl tuto skutečnost Apple při zakoupení sdělit či do softwaru implementovat funkci, která nabídne uživateli vyšší stabilitu za cenu nižšího výkonu či naopak.

Apple toto zavést nehodlá, avšak učinil pár dobrých kroků, které mají přispět k informovanosti uživatele. Tím bude funkce sledování životnosti akumulátoru. V nastavení tedy bude moci uživatel pozorovat, jak moc je akumulátor po čase opotřebován. Apple však učinil ještě další vstřícný krok. Tím je zlevnění výměny akumulátorů na 29 amerických dolarů. Původní cena činila 79 dolarů. Sleva se týká pouze výměny u iPhonů 6 a novějších, avšak pro starší modely připravil zajímavou nabídku iFixit, který taktéž zlevnil svoje sady na výměnu akumulátorů (vč. akumulátorů).

Zdroj: The Verge [1,2]

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď