Pondělí, Únor 24

Apple propustil svého inženýra. Nechal dceru natočit předprodukční iPhone X

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Před časem obletělo svět video, na kterém vlogerka vystupující na internetu pod jménem Brooke Amelia Peterson ukazuje předprodukční telefon Apple iPhone X. Pořizování obrazového materiálu je však pochopitelně u předprodukčních produktů Applu přísně zakázáno. Apple kvůli tomu nyní údajně propustil svého inženýra, otce zmíněné blogerky, který toto porušení pravidel umožnil.

Vlogerka Brooke Amelia Johnson natočila předprodukční prototyp iPhonu X, když ji její otec, který v Applu pracoval, vzal s sebou do Apple Campusu. Zde však platí přísný zákaz focení a natáčení videí, který vlogerka porušila. Poté, co iPhone natočila na video, toto video umístila na internet, čímž způsobila senzaci.

Applu se to však pochopitelně nelíbilo, a tak vlogerku požádal, aby video stáhla. Vlogerka požadavku vyhověla, ale ve chvíli, kdy video z iternetu stáhla, bylo již příliš pozdě. Video se mezitím začalo šířit a lidé jej začali repostovat. Stáhnout video z internetu úplně se tedy stalo takřka nemožným úkolem, protože jak je známo, co se jednou dostane na internet, dá se poté jen velmi těžko odstranit.

Vlogerka po tomto incidentu vydala video, na které se můžete podívat výše, ve kterém říká, že Apple kvůli tomuto incidentu propustil jejího otce, který pracoval v týmu zabývajícím se vývojem iPhonu.

Hlavním důvodem, proč společnost video tolik vytočilo, byl fakt, že na předprodukčním iPhonu se nacházely firemní QR kódy a seznam, který vypadal jako seznam interních kódových označení nadcházejících produktů.

Vlogerka uznala, že došlo k porušení nastavených pravidel, a že Apple měl k propuštění jejího otce dobrý důvod a plné právo.

Můj otec má plnou odpovědnost za to, že mě nechal natočit svůj iPhone X. Apple ho za to propustil. Když porušíte pravidla, nemají vůči vám žádnou toleranci.

Doufejme, že tento případ poslouží k připomenutí toho, co se může stát, když zaměstnanec nedodrží firemní pravidla. Velice snadno takto člověk může přijít o velmi dobře placenou práci. Doufejme, že se propuštěný inženýr ze své chyby poučil a že si brzy najde novou práci.

Zdroj: Engadget.com, Pocketnow.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď