Pátek, Duben 3

Apple s novým iOS12 zamezí funkčnost krabičce GrayKey, která umí hacknout heslo k iPhonu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Že jde Applu především o bezpečnost a soukromí uživatelů jablečných zařízení není žádným tajemstvím. To se ale nelíbí především státním institucím, které by rády přístup do těchto zařízení.

Jedním z prostředků, kterým se dá například iPhone odemknout, je malá krabička GrayKey, kterou připojíte prostřednictvím Lightning konektoru a ta hodiny či dny zkouší různé kombinace PIN kódu, který dešifruje data na daném zařízení. Vláda totiž většinou taková data vyžaduje kvůli řešení různých kriminálních případů, což se však s politikou Applu rozchází.

iOS12 přišlo s novou funkcí USB Restricted Mode, která znemožní použití právě takových násilných prostředků, jako je GrayKey. Po hodině totiž ukončí veškerý datový provoz přes USB kromě nabíjení. Provoz se obnoví až ve chvíli, kdy majitel svoje iZařízení odemkne. Tato bezpečnostní funkce se však netýká nabíjení, jelikož to ve většině případů trvá déle, než hodinu.

Zdroj: Apple Insider

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď