Čtvrtek, Září 19

Apple se pochlubil s největším ziskem v historii. Prodeje však meziročně poklesly

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple, jak je již dobře známo, se rád chlubí nejrůznějšími čísly. Nyní se pochlubil čísly za uplynulé tři měsíce. I přes to, že prodeje meziročně klesly, dokázala firma trhnout rekord, co se týká čistého zisku.

Ten totiž překročil hranici 20,1 miliardy amerických dolarů, přičemž obrat se vyšplhal na 88.3 miliard amerických dolarů. Meziročně si tedy Apple přilepšil o celých 13%. avšak co se týká prodejů, zde spíše oslabil. Z iPhonů jasně táhl nejlepší model X, který se však neprodává tak, jak si Apple představoval. Dobře se prodávají i modely 8 a 8 Plus, přičemž stále táhnou i starší modely.

iPady se meziročně prodávají stále stejně, je to jasný ukazatel, že o tablety již není takový zájem, co býval. Apple Watch se nyní prodalo o 50% více, než loni a počítače Mac si lehce pohoršily.

Prodeje Apple

Q1 2017 Q1 2018

iPhone

78,3 milionů 77,3 milionů
iPad 13,1 milionů

13,2 milionů

Mac 5,4 milionů

5,1 milionů

Watch

o 50% více

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď