Úterý, Únor 25

Apple sesadil z trůnu svého rivala. iPhone X má nejlepší displej mezi mobily

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V mojí recenzi na Samsung Galaxy S8 jsem zmiňoval, že společnost DisplayMate ohodnotila tento displej za doposud nejlepší displej v mobilu. To samé se opakovalo při debutu phabletu Note 8.

DisplayMate si však vzal do vínku horkou novinku z dílen Applu – výroční iPhone X, který je vůbec prvním iPhonem, u kterého byl nasazen OLED displej. Ten třeba Samsung používá ve všech generacích vlajkových lodí Galaxy S a všech tabletofonů Galaxy Note. Displeje si Samsung sám vyrábí a má vůbec nejlepší zkušenosti s jejich výrobou a nasazením.

iPhone X si odnesl doposud nejvyšší hodnocení – A+ a to konkrétně za nejlepší výsledky z těchto kategorií:

  • barevná přesnost
  • svítivost celé plochy displeje
  • kontrast
  • změny barev a jasu při pozorování displeje z různých úhlů

U jasu si však můžete namítat, že iPhone X s maximální svítivostí 809 nitů oproti 1240 nitům u Galaxy Note 8 je jasné papírové specifikum, které předurčuje Samsungu mnohem lepší viditelnost na slunci. Jak pro iPhone, tak pro Samsung tato hodnota však platí pouze při maximálním nastavení jasu a to pouze v některých částech displeje, ne celoplošně. Celoplošně dokáže maximální jas vykouzlit iPhone X a to 634 nitů, kdežto Samsung „pouze“ 424 nitů při nastaveném manuálním jasu. S automatickým se maximální jas umí vyšplhat na 560 nitů.

Nastávají první problémy

Přestože Samsung pro Apple tyto panely dodává, Apple nad Samsungem vyhrál díky jeho lepší kalibraci. Otázkou, zda je lepší pouze pro první testy, jako provedl právě DisplayMate a poté Apple vydá nějakou softwarovou aktualizaci, která například sníží maximální jas. To, čeho dosáhl Apple totiž může dosáhnout i Samsung, avšak Samsung tyto displeje vyrábí a nasazuje dlouhodobě a je si vědom problémů s vypalováním. Apple tedy mohl vyladit displej na nejlepší parametry, avšak na úkor životnosti. Tyto domněnky však může stvrdit jen čas.

Majitelé iPhonů X se však již nyní hlásí na sociálních sítích (jako je např. Reddit) s prvními problémy. Na displejích totiž vznikají jakési bubliny, které sice lze rukou vytlačit, ale do několika málo minut jsou zase zpět. Zároveň uživatelé hlásí problémy s oleofóbní vrstvou, kdy na půlce displeje šmouhy tolik neulpívají, ale na druhé půlce mnohem více. Uvidíme, zda se jedná jen o prvních několik výrobních problémů, či zda se jedná o závažnější problém.

Zdroj: DisplayMate, Mashable, iDB

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď