Středa, Červenec 17

Apple si založil Instagramový účet. Chlubí se zde fotografiemi pořízenými na iPhone

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jednou z nejklíčovějších marketingových částí u každého nově představeného iPhonu je především fotoaparát. Má vyšší rozlišení, větší světelnost, vícečlánkovou čočku, více módů a tak dále.

Apple chce však zaujmout netradičním marketingem a to v podobě vlastního Instagramového účtu, prostřednictvím kterého publikuje fotografie, které byly pořízené iPhonem. Spíše se nejedná tolik o fotografie, jako spíše o krátká videa, ve kterých se prezentuje hned několik fotografií s krátkým komentářem autora (většinou mluví o smyslu fotografií či důvodu pořízení).

Apple tento krok nazval „Pohled skrz čočky iPhone fotografů z celého světa“. Zajímavostí je, že Apple založil více (nyní již ověřených) Instagramových účtů. Například pro Apple Music, iTunes, Beats 1, iBooks, Carpool Karaoke a Planet of the Apps. Dále Apple vyzývá k podpoře této akce prostřednictvím označování svých iPhone fotografií hashtagem #ShotoniPhone.

Apple svůj Instagramový účet založil až nyní pravděpodobně kvůli vztahům k této sociální síti, jejiž aplikaci mimochodem v roce 2011 označil za aplikaci roku. Phil Schiller, ředitel marketingu Applu pro celý svět, zrušil Instagramový účet Applu v roce 2012, kdy se aplikace rozšířila na platformu Android.

V té době prohlásil, že ve spojitosti s expanzí na Android nemělo smazání účtu žádné dočinění, spíše že se Instagram stal až příliš velkou sociální sítí, což se mu již moc nepozdávalo. Nyní má však Instagram přes 700 milionů aktivních uživatelů měsíčně a sám, při příležitosti opětovného založení Apple účtu, prohlásil, že Instagram je již natolik velký, že je dále nemožné tuto sociální síť nadále ignorovat (především, když chcete prezentovat kvalitu iPhone fotografií) a to i navzdory jeho názoru z roku 2012.

Zdroj: The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď