Úterý, Leden 22

Apple uvedl novou generaci Apple TV. Dočkali jsme se 4K a HDR

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple na své tiskové konferenci dnes kromě nových iPhonů, Apple Watch a bezdrátové podložky AirPower představil také novou generaci domácí stanice k televizi – Apple TV.

Změnami prošel především lehce obnovený hardware a nová podpora 4K a HDR. Toto rozlišení totiž Apple TV minulé generace stále nepodporovala a vzhledem k tomu, že dnes je již většina filmů a obsahu na internetu i v tomto rozlišení, bylo na čase udělat krok vpřed. Potěší také podpora HDR 10-bit a Dolby Vision, které dokáže vykreslit obsah s mnohem dynamičtějšími a živějšími barvami, než je tomu u ne-HDR obsahu.

Pro plné využití nové Apple TV zdůrazňuji, že je potřeba mít nejen televizi s 4K rozlišením, ale také s podporou Dolby Vision a HDR. V opačném případě si dynamičtějších barev neužijete. Uvnitř se odehrály menší změny. Apple vyměnil starší čipset Apple A8 za tříjádrový Apple A10X, který známe například z nového iPadu Pro a nově 3GB operační paměti, místou 2GB u starší generace. Dle slov Eddyho Cuea je tato konfigurace zhruba dvakrát výkonnější po výpočetní stránce a až čtyřikrát výkonnější po grafické stránce, než tomu bylo u generace starší.

S novou Apple TV také musí přijít obsah. Apple se domluvil s největšími vydavatelstvími filmů na světě a iTunes je již plné všech známých titulů ve 4K, u některých i s podporou HDR. Ceny za tyto filmy budou naprosto stejné, jako u FullHD variant a ti, kteří zakoupili nějaký film v minulosti ve FullHD, si ho budou moci zdarma přehrávat také ve 4K, pokud bude v tomto rozlišení dostupný.

Předobjednat si budete moci novou Apple TV 4K již 15. září, přičemž hned 22. září začne prodej. 32GB varianta přijde na 179 (zhruba 3900 kč) amerických dolarů, 64GB potom na 199 amerických dolarů (zhruba 4350kč). Ceny na našem trhu se díky vyšší dani mohou lišit.

Zdroj: Tisková konference Apple

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď