Čtvrtek, Září 19

Asistentka Amazon Alexa se naučila vydávat všemožné zvuky. A střílí si ze svých majitelů

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Chytrá asistentka Amazon Alexa se naučila vydávat různé zvuky. Amazon totiž připravil nespočet různých zvuků, které mohou využívat vývojáři třetích stran pro rychlé a vtipné odpovědi.

Na vývojářských stránkách si můžete tyto zvuky přehrát a není pochyb, že Amazon tento seznam nebude rozšiřovat. Nachází se zde mnoho zvuků hned v několika kategoriích. Jedná se například o zvířecí, válečné, domácí, kouzelné, hudební, přírodní, Sci-Fi nebo kancelářské zvuky. Pokud jste zvědaví a chcete si je projít, na tomto odkazu je najdete společně s umístěním, kde daný zvuk můžete stáhnout či na něj odkazovat.

Zároveň si Alexa chvíli po tom, co Amazon představil tyto zvukové odpovědi, začala střílet ze svých majitelů. Podle několika výpovědí jejích uživatelů na Twitteru prý Alexa občas vydá strašidelný smích. Údajně vyčkává na okamžik, kdy je noc a naprosté ticho. Zajímavé je, že v historii Alexy tuto akci nelze nalézt, avšak jedné uživatelce se podařilo tento zvuk zopakovat pomocí příkazu Repeat chvíli po tom, co tento zvuk zaslechla. Může se ale jednat o velký vtípek ze strany uživatelů. Nahrávka mohla být zmanipulována prostým příkazem, aby se Alexa zasmála.

Aktualizováno:

Amazon se k situaci oficiálně vyjádřil. Údajný smích je opravdu pravdivý a prý již pracují na opravě. Vše naznačuje tomu, že se situace týká pouze modelů Echo a Echo Dot. Amazon však nespecifikoval, zda se jednalo o záměrnou akci, či o problém.

Zdroj: COSVanity Fair

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď