Čtvrtek, Prosinec 13

Asus představil řadu nových smartphonů Zenfone 4

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Asus je se svými smartphony – Zenfony – známa již nějaký ten čas, a to i na našem trhu. Asus nyní svou modelovou nabídku rozšiřuje o řadu Zenfone 4, která čítá hned 6 nových modelů.

Zenfone 4

První z řady, model Zenfone 4, bude mířit do vyšší střední třídy, kde ničím neurazí, ani nijak zvlášť nenadchne. Vybaven bude 5,5″ FullHD IPS LCD displejem, procesorem Qualcomm Snapdragon 630. Vnitřní úložiště o kapacitě 64GB dnes již neohromí, k dispozici je i slot pro paměťové MicroSD karty. Potěší velká porce operační paměti – 4, nebo v některých verzích až 6GB. Akumulátor se svou kapacitou 3300mAh také nezklame. Telefon bude k dispozici za 13 490 Kč.

Zenfone 4 Pro

Jak již název napovídá, model Zenfone 4 Pro je vybavenějším bratříčkem Zenfonu 4. Oproti němu se bude odlišovat displejem, jehož velikost a rozlišení zůstaly zachovány, ale LCD panel byl nahrazen AMOLED panelem, který zaručuje živější barvy a lepší kontrast. Procesor střední třídy byl nahrazen špičkovým Snapdragonem 835, kterým se pyšní nejvybavenější vlajkové lodě ostatních výrobců, operační paměť bude mít ve všech verzích 6GB. Vylepšen byl i akumulátor, který dostal 300mAh kapacity k dobru, nabídne tedy 3600mAh, což je velmi slušná hodnota, které často nedosahují ani nejlepší telefony z řad známějších výrobců smartphonů. Zenfone 4 i 4 Pro poběží na Androidu ve verzi 7.1 Nougat, který bude později aktualizován na Android Oreo. Cenovku Asus pro náš trh nasadil na vcelku odvážných 21 490 Kč.

Zenfone 4 Max

Další 2 nové smartphony nesou označení Zenfone 4 Max. Svou výbavou se zařadí do nižší střední třídy, zaujmou však kapacitami baterií. Menší model nabídne 4100 mAh, větší poté nevídaných 5000 mAh. Menší model nabídne 5,2″ IPS LCD obrazovku, větší 5,5″. Oba modely nabídnou pouze HD rozlišení, které však v kombinaci s úspornými chipsety Qualcomm Snapdragon 430, resp. 425 u menšího modelu a velkou baterií slibují opravdu velkou výdrž na jedno nabití. Vnitřní paměť o kapacitě 64GB zůstala zachována, stejně jako 4GB operační paměť.

Zenfone 4 Max v menším provedení vás bude stát 5 490 Kč, za větší verzi si připlatíte rovných 1000 Kč.

Zenfone 4 Selfie a Selfie Pro

Jak již název napovídá, tyto smartphony budou zaměřeny na populární selfie snímky. Najdeme zde totiž 2 20MPx selfie kamerky, nechybí ani přisvětlovací LED dioda. Model Pro nabídne dokonce 2 24MPx snímače. Přední fotoaparáty mají v obou případech 16MPx.

U modelu 4 Selfie se o výkon stará procesor Qualcomm Snapdragon 430, v modelu Pro najdeme výkonnější Snapdragon 625. Obrazovky obou modelů mají úhlopříčku 5,5″ a FullHD rozlišení, u modelu Selfie však jde o LCD panel, Selfie Pro sází na AMOLED displej. Oba modely nabídnou 64GB úložiště rozšiřitelné o MicroSD karty a 4GB RAM.

Cena bude u modelu Selfie nastavena na 7 490 Kč, za Selfie Pro zaplatíte 10 990 Kč.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď