Pondělí, Prosinec 17

Audio jack na iPhonu 7? Král všech kutilů to dokázal

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Opakované vtípky a pošťuchování uživatelů iPhonu 7, momentální vlajkové lodi Applu, ohledně chybějícího 3,5mm audio jacku zní všude možně dnes a denně. Jeden kutil si ale řekl, že navrhne vlastní desku, integruje ji do iPhonu a dokáže Applu, že to jde.

Za celým projektem stojí jistý Scotty Allen z YouTube kanálu Strange Parts, který se nedávno doslova proslavil složením vlastního iPhonu ze všech potřebných dílů na čínských tržnicích.

Apple při prezentaci vysvětloval, že budoucnost je v bezdrátových sluchátkách a audio jack neintegroval také díky rozšířenému Taptic Enginu, který zabírá místo v telefonu. Podotýkám, že Scotty se pustil do modifikace iPhonu 7, nikoli iPhonu 7 Plus, kde by měla být celá modifikace více snadnější, jelikož je zde více místa. Allenovi trvalo celé čtyři měsíce, než se mu podařilo dostát svých cílů a poslouchat na svém iPhonu 7 jako vůbec první člověk na světě z audio jacku.

Celá problematika začala návrhem desky. Ta využívá principu redukce z Lightning kabelu na audio jack, ale je integrovaná na plochý spoj. Zde Allen ještě přidal drobnou elektroniku, čipy a časovače, které zajistí plynulý přechod přehrávání při připojení sluchátek a bezproblémové ovládání telefonu pomocí tlačítek na sluchátkách. Musel posunout Taptic Engine a akumulátor o pár milimetrů výše, vyvrtat malý otvor na spodní straně zařízení a vše hezky integrovat.

Stálo ho to mnoho úsilí, času a především tři iPhony 7, díky čemuž ho tato sranda přišla na více než jeden tisíc amerických dolarů. Prý mu to ale za to stálo. Na celé video v angličtině se můžete mrknout pomocí tohoto odkazu. Nakonec vzkazuje inženýrům z Applu, aby se mu ozvali. Naoplátku pošle desku zdarma a bude doufat, že video pomůže Applu se zamyslet a donutí je vrátit audio jack zpět.

Zdroj: YouTube

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď