Pátek, Duben 3

Automate: Naučte svůj telefon novým kouskům

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Starého psa novým kouskům nenaučíš – tak praví jedno známé přísloví. Nyní si ale zahraji na bořiče mýtů, jelikož za pomoci aplikace Automate můžete Vašemu zařízení přidat prakticky jakoukoli užitečnou funkci, či některé činnosti zpříjemnit a zjednodušit.

Nenechte se odradit!

Aplikace Vás se sebou hned po startu lehce seznámí, ale jelikož je pouze v angličtině, může někomu působit potíže. Po spuštění se tedy zobrazí seznam „mini prográmků“, které byly v aplikaci vytvořeny. V základu jsou obsaženy čtyři základní algoritmy pro demonstraci funkce aplikace – automatické denní zálohování, rozsvícení LED diody u zadního fotoaparátu, automatické zapnutí Wi-Fi po příchodu domů, a v případě použití zámku obrazovky, v kombinaci s jeho špatným zadáním, pořídí telefon fotografii přední kamerou. Je zde ale i možnost stažení bezpočtu komunitou vytvořených algoritmů, které jsou hodnoceny samotnými uživateli a velmi urychlí práci, nebo mohou dobře posloužit pro inspiraci či k úpravě k obrazu svému.

Jdeme tvořit

Samotná podstata aplikace spočívá v její jednoduchosti. Snadno si tedy můžete svůj „prográmek“ či algoritmus vytvořit sami. Po jeho vytvoření se ocitnete v jednoduchém prostředí, které připomíná síť. Na levé straně se posunutím vyvolává nabídka veškerých tzv. bloků, které způsobí nějakou akci. Jednoduše si třeba vytvoříte algoritmus – zjistit unikátní ID vysílače, ke kterému je telefon připojen, pokud se shoduje s hodnotou, kterou má vysílač, na který jste připojeni, když je telefon doma, tak telefon zapne Wi-Fi. Toto je však pouze příklad a možností může být samozřejmě mnohem více. Aplikace nabízí přibližně 260 typů bloků, z toho některé mohou vyžadovat root práva. Bloky poté jednoduše vytahujete na síť a různě větvíte a propojujete. Co také chválím je to, že každému algoritmu se musí ručně povolit práva k potřebným prostředkům telefonu, takže budete mít vše pěkně pod kontrolou.

Zadarmo? Jen s omezením

Aplikace jako taková ve své verzi zdarma neukusuje z jakýchkoliv svých funkcí, nýbrž omezuje počet běžících bloků. Tím číslem je přesně třicet bloků a je jedno, jak jsou rozděleny. Další omezení je maximálně patnáct najednou běžících prográmků (algoritmů). Prakticky tedy můžeme mít patnáct algoritmů po dvou blocích najednou spuštěných, či třeba dva algoritmy po patnácti blocích. Neaktivních algoritmů však může být uloženo neomezené množství. Přímo v aplikaci se dá za cenu okolo 75 korun zakoupit její plná verze a myslím si, že tato utilita za to určitě stojí, protože může nahradit i spousty jiných aplikací, které jsou však oproti všestrannosti aplikace Automate až příliš jednoúčelové.

Automate
Automate
Developer: LlamaLab
Price: Free+

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď