Neděle, Duben 5

Automobilky a výrobci mobilů pracují na NFC standardu pro odemykání aut

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

CCC (Car Connectivity Consortium) je organizace, která mimo jiné stojí například za šikovnou funkcí MirrorLink, publikovala první informace a specifikace o tzv. digitálním klíči.

Je to technologie, která v budoucnu umožní majitelům vybraných aut jejich odemčení a nastartování pouze za pomocí mobilního telefonu, respektive technologie NFC, přes kterou dnes již běžně platíme či rychle sdílíme data. CCC teď aktuálně jedná s výrobci mobilních telefonů, jako jsou například Apple, Samsung nebo LG, ale také s výrobci čipsetů pro ně – např. Qualcomm či NXP. Zároveň také jedná s předními výrobci aut jako jsou Audi, Volkswagen, BMW, General Motors či Hyundai.

Nový standard by měl být dle odhadů připraven k masovému nasazení v prvních třech měsících příštího roku a výrobci telefonů a aut se tak budou moci pustit do implementace této technologie do jejich produktů. Díky ní se totiž stane běžný klíček od auta naprostou zbytečností. Technologie také bude umožňovat si klíček stáhnout do více zařízení či ho sdílet s přáteli či rodinou a to i pro určitý počet použití. Pokud tedy budete na dovolené a manželce se porouchá její Hyundai, můžete ji na dálku půjčit klíčky od svého Audi. To je skvělá příležitost především pro služby na sdílení aut, které vám po zaplacení v aplikaci prostě klíček stáhne do telefonu.

Zdroj: Car ConnectivityGSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď