Čtvrtek, Září 19

AVACOM CarHUB: I v autě má mít každý nárok na nabíjení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Česká společnost AVACOM, výrobce a distributor akumulátorů a baterií, nedávno představila novinku v podobě pětiportové nabíječky do auta, kterou jsme pro Vás otestovali v reálném nasazení.

Obsah balení

Nebudeme ovšem předbíhat, nejdříve si projdeme, co s autonabíječkou dostanete dále v balení. Není ale velkým překvapením, že kromě samotné nabíječky se zde dále nachází pouze brožurka v češtině s parametry zařízení a pokyny k instalaci. Výrobce přibalil ještě odejímatelnou klipsnu, kterou může uživatel nasadit na část nabíječky, která přijde do zadní části vozidla.

Prohlídka a specifikace

Nabíječka není nijak složitá a primárně se skládá ze dvou částí. První část přijde zapojit do cigaretové zásuvky v automobilu či nákladním vozu (nabíječka podporuje jak 12V vstup, tak 24V vstup) a disponuje dvěma USB porty pro řidiče a spolujezdce. Druhá část nabíječky, která je s první částí napevno svázaná 1,5m dlouhým kabelem, poté disponuje třemi USB porty pro všechny cestující vzadu či pro tři zařízení. Měnič na 5V pro USB se nachází jak v první části, tak v druhé a po kabelu tedy teče 12V, což umožňuje použití takto tenkého kabelu.

Každý z portů zvládne dodat až 2,4A při 5V, což stačí pro pohodlné nabíjení i náročnějších zařízení, jako jsou například powerbanky či tablety. Nabíjení jsem testoval se smartphony Samsung Galaxy S8 a Sony Xperia Z5. U obou modelů mám díky měření ověřeno, že si ze sítě zvládnou s daným kabelem odebrat až 2A.

Celkově tedy nabíječka dokáže dodat maximálně 10,8A, což při 5V činí výkon 54W. Nabíjet tedy může opravdu každý. Dle slov výrobce, nabíječka je vybavená Smart Chipem (chytrým čipem), který se „domluví“ na nabíjecím výkonu i s Apple a jinými zařízeními, tudíž s kompatibilitou problémy nenastanou.

Instalace

Montáž jsem prováděl ve vozidlech Alfa Romeo 147 a Fiat Punto. Byla naprosto jednoduchá. Vše, co musíte při instalaci podniknout, je zapojení první části nabíječky do cigaretové zásuvky vpředu. Poté protáhnete kabel pod sedačkou spolujezdce (lze samozřejmě i stranou u řidiče, ale každý kabel, o který se může noha zachytit, může být fatální) a druhou část nabíječky vytáhnete vzadu.

Zde poté nasadíte část s klipsnou na druhou část nabíječky a tu přichytíte za konec potahu sedačky spolujezdce, nebo ve vozidlech s kapsami je ideálnější nabíječku přichytit za ně. Klipsnu je možné, dle potřeby, nasadit v obou směrech. Přebytečný kabel poté hezky schováte pod koberečky.

Na co je však důležité si dávat pozor, je protažení kabelu pod sedačkou tak, aby kabel nebyl v cestě pojezdové kolejnice sedadla. Mohlo by totiž dojít k jeho poničení. Při schovávání kabelu pod kobereček také umístěte přebytečný kabel do místa, kde nebudete šlapat, aby také nedošlo k poškození kabelu.

U čeho se ale musím pozastavit, je první část nabíječky, která přijde do cigaretové zásuvky – ta je totiž relativně úzká a v zásuvce tedy nedrží pevně. Jak ve Fiatu, tak v Alfě Romeo nedržela nabíječka v zásuvce pevně, tudíž při manipulaci s kabelem či samotnou nabíječkou jsem občas na chvíli ztratil kontakt a nabíjení se přerušilo.

Takovou situaci, při permanentnější instalaci, lze řešit kusem čehokoli, který vložíme do zásuvky společně s nabíječkou (například přeloženou vizitku).

Závěr

Autonabíječka AVACOM CarHUB zvládne vyřešit problém s neustálými rodinnými hádkami o jedinou autozásuvku vpředu vozidla na delších cestách. Dokáže tak za cenu 649kč eliminovat nedostupnost zařízení během nabíjení, jelikož by muselo být umístěno v jiné části vozu. Přidává také možnost nabíjet až pět zařízení současně vskutku solidním výkonem.

Na zařízení se mi líbila opravdu snadná instalace a její výkon. Pozastavila mě tedy pouze první část nabíječky, která v autozásuvce nedrží pevně a při manipulaci tak dochází k krátkým výpadkům nabíjení.

Rozměry

7x2x1,5 cm + 9x3x1,8 cm

Hmotnost

70 g

Délka kabelu

1,5 m
Výstupní výkon

54W (10,8A@5V)

Počet USB portů

5

Maximální proud na port

2,4 A

Vstupní napětí

12/24 V

AVACOM CarHUB

9

Celkové hodnocení

9.0/10

Klady

  • Výkon
  • Počet portů
  • Snadná instalace
  • Ideální délka kabelu

Zápory

  • V autozásuvce nedrží pevně
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď