Neděle, Duben 5

AVACOM FamilyHUB: Nabíječka pro celou rodinu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Česká společnost AVACOM uvedla na český trh zajímavou stolní USB nabíječku FamilyHUB. Postačí pro celou rodinu či jednoho geeka.

Obsah balení

V poměrně skromném balení nabíječky FamilyHUB najdeme nabíječku samotnou, síťový kabel o délce 1m a nezbytné návody.

Představení

Přestože není na nabíječkách většinou moc co představovat, FamilyHUB je výjimkou. Podobně jako jeho bratříček do auta CarHUB, který jsme nedávno testovali, si dává za úkol pomoc s nabíjením několika zařízení najednou. Disponuje totiž čtyřmi USB porty, z nichž jeden umí rychlé nabíjení dle standardu Quick Charge 3.0 (kompatibilní s řešeními od ASUSu a Samsungu, s Huawei Super Charge nikoliv).

Nabíjecí výkon je až 32,5W při nabíjení čtyř zařízení bez využití Quick Charge technologie. V případě jejího využití se maximální výkon zvedne až na 38W. Pokud tedy budeme nabíjet čtyři zařízení bez Quick Charge technologie, po teoretickém výpočtu tedy dostaneme na každý port necelých 1,7A.

Většinou jsem ale nenabíjel čtyři zařízení, které byly schopné využít plný potenciál USB portu. Po příchodu domů jsem obvykle do Quick Charge portu připojil svůj telefon a do ostatních powerbanku AVACOM Prisma AL-10, bluetooth sluchátka a chytré hodinky Gear S3 od Samsungu. Líbilo se mi, že nabíječka opravdu splňovala veškeré výkonové specifikace a spolehlivě nabila cokoliv, co k ní bylo připojeno.

Nabíječku jsem využil i na dovolené, kde neustále nabíjela Bluetooth reproduktory, fotoaparáty, mobily, tablety a spoustu dalšího příslušenství. Odpadlo mi tedy nošení plného sáčku adaptérů s různými výkony a již nemusím neustále řešit obsazené zásuvky adaptéry pro nabití všeho příslušenství a telefonů.

Nabíječka se tedy hodí do kanceláří, na noční stolky i do obýváku, kde může nabíjet celá rodina. Chválím, že nabíječka ani při vysoké zátěži nevydávala žádné divné zvuky, jako tomu je u některých méně kvalitních adaptérů, pokud je maximálně zatížíte.

Závěr

Se stolní nabíječkou AVACOM FamilyHUB jsem byl po dobu testování maximálně spokojen. Díky možnosti nabíjet až čtyři zařízení najednou se mi prakticky nestalo, že bych zapomněl nabít sluchátka či powerbanku a další den složitě hledal zásuvky.

Vyhovoval mi také deklarovaný výkon, díky kterému jsem nečekal na nabití náročnějších zařízení celou věčnost. Přestože se cenovka 890kč může někomu zdát za nabíječku poněkud vysoká, stačí se podívat na Quick Charge adaptéry s jedním USB, které se pohybují okolo 500kč.

AVACOM FamilyHUB

10

Celkové hodnocení

10.0/10

Klady

  • Počet portů
  • Provedení
  • Design
  • Quick Charge
  • Výkon

Zápory

  • Mírně vyšší cena
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď