Pátek, Duben 3

AVACOM HomeMAX 2: Ultimátní cestovní adaptér

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Českou společnost Avacom již na našem webu netřeba příliš představovat. Zabývá se totiž především akumulátory a nabíječkami. Otestoval jsem jejich novou nabíječku HomeMAX 2, která je, dle mého názoru, nejlepším přítelem na cesty.

Tento cestovní adaptér totiž disponuje rovnou třemi porty a přitom je o něco málo větší, než běžná nabíječka k telefonu. Podporuje přitom rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge 2.0 a celkový výstupní výkon dosahuje až úctyhodných 42W.

Obsah balení

V jednoduchém průhledném balení naleznete pouze nabíjecí adaptér samotný s již přednasazenou evropskou zástrčkou a krátký návod k použití. To, co však tuto nabíječku dělá skvělým parťákem na cesty, jsou výměnné adaptéry. Ze strany balení totiž stojí, že v balení se nachází pouze evropská zástrčka s dvěma kolíky, avšak volitelně lze dokoupit i britský a americký adaptér.

Tyto adaptéry jsem měl k dispozici také, avšak pokud je budete chtít také, za každý z nich budete muset připlatit rovnou stokorunu.

Design a provedení

Nabíječka má naprosto běžný a jednoduchý vzhled, žádnou extravaganci nečekejte. Z přední strany se posunutím nahoru nechá vyjmout výměnný adaptér do zásuvky. Ten nemá žádný zamykací mechanismus, avšak za zhruba dva měsíce intenzivního používání se mi však nikdy nestalo, že bych si manipulací adaptér omylem vycvakl.

Ze strany je vyvedeno pouze logo společnosti a logo Qualcomm Quick Charge 2.0, jehož certifikací se společnost Avacom pyšní. Na opačné straně nenalezneme zhola nic, pouze na spodní straně nalezneme veškeré informace o rozsahu vstupního napětí a o výkonu nabíječky.

Celá nabíječka je vyvedena z matného plastu, který je mnohem více odolný vůči poškrábání a je příjemnější na dotek. I přesto se mi však podařilo nabíječku, jak je patrné z fotografií, lehce poškrábat. Pokud však nabíječku zrovna nepoužívám, je neustále schovaná v batohu v kapse společně s hromadou kabelů, powerbanek a klíčů. Poškrábání se tedy vůbec nedivím a naopak jsem rád, že škrábance lze poznat pouze proti světlu.

Výkon

To, co mě na nabíječce Avacom HomeMAX 2 však nejvíce baví, je její výkon. Z tak kompaktního těla totiž dostanete výkon až 42W, jelikož nabíječka disponuje rovnou třemi USB porty. Dva z nich dokáží při 5V vyprodukovat až 2,4A, což nám dává výkon 12W na jeden USB port.

Nejvyšší je však výkon portu, který podporuje rychlonabíjení dle standardu Qualcomm Quick Charge 2.0. Ten je totiž schopný vyvinout výkon 18W při 9V a 2A nebo 12V a 1,5A. Místo nošení dvou či tří adaptérů tedy nyní nosím pouze jeden a pokud mi v průběhu dne dojde „šťáva“, mohu bez problémů rychle nabít díky Quick Charge svůj telefon, powerbanku či na výkon náročnou elektronickou cigaretu.

Při testování jsem si však povšiml, že pokud nabíječku zatížím na její maximum, začne být opravdu velmi horká. Nabíječka má však hned několik ochran a to i proti přetížení, nemám tedy strach, že by mohlo dojít ke vznícení. Přeci jen se Avacomu podařilo vytvořit tak malý adaptér, který nabídne více výkonu, než nabíječka od ultrabooku, která je však stále větší.

Závěr

Cestovní nabíječka Avacom HomeMAX 2 se třemi USB porty, technologií Quick Charge a celkovým výkonem 42W mě při dané velikosti opravdu potěšila. Jako člověk, který je naprostým vzorem 21. století mám totiž neustále co nabíjet a díky této nabíječce vím, že to nebude trvat dlouho.

Zároveň mi odpadlo nošení několika jednoportových adaptérů a na případné dovolené v zahraničí nebudu muset řešit redukce do elektrických zástrček. I proto jsem se rozhodl produktu Avacom HomeMAX 2 udělit ocenění TIP redakce.

AVACOM HomeMAX 2

9.5

Celkové hodnocení

9.5/10

Klady

  • Provedení a vzhled
  • 3x USB
  • Podpora Quick Charge
  • Vysoký výkon
  • Ideální na cesty

Zápory

  • Vysoká teplota při 100% zátěži
  • Cestovní adaptéry nutno dokoupit
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď