Středa, Červen 3

AVACOM Prisma PD-20: „Powerbomba“ pro náročné

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Produkty společnosti AVACOM jsme v naší redakci recenzovali již mnohokrát. Tentokrát jsme se však dostali k opravdu zajímavému kousku – vysokokapacitní powerbance Prisma PD-20, kterou jsem pro její kapacitu 20 000 mAh překřtil na “powerbombu“.

Obsah balení

Balení je jednoduché a efektivní, bez nadbytečných součástí. Papírová krabička, přes kterou je pouze přetažen obal, obsahuje samotnou powerbanku a jeden metrový oboustranný USB-C kabel.

Porty a provedení

Powerbanka nabízí celkem čtyři porty. Jedním je čistě vstupní port microUSB, a dalšími dvěma jsou dva USB-A porty, označené na powerbance jako Smart USB. Posledním portem je obousměrný port USB-C.

Design je přívětivý, powerbanka je v černé barvě, s krásně zaoblenými hranami. Bohužel je však snadno poškrabatelná.

Na přední straně můžeme najít bíle vyvedené logo výrobce a pod ním celý název zařízení. Níže také čtyři led světýlka, indikující nabití powerbanky. Ta se zapnou po stisku malého tlačítka na spodní straně, nebo indikují hladinu nabití při nabíjení. Na zadní straně poté nalezneme regulační štítky a doplňující informace o powerbance. Na jediné ze dvou kratších bočních stran poté najdeme přehledně popsané, předem zmíněné čtyři porty.

Kapacita, výkon a funkce

Powerbanka disponuje ohromnou kapacitou 20 000 mAh, a dokáže nabíjet zařízení s výstupním výkonem až 32 W. Je tedy schopná nabít běžný chytrý telefon zhruba třikrát.

Disponuje také standardem Power Delivery, která využívá USB-C k extrémně rychlému nabíjení telefonů, ale i notebooků a dalších zařízení, která daný port k nabíjení používají. I samotná powerbanka se s touto technologií portem USB-C nabije za necelé tři hodiny.

I díky tomu je powerbanka mnohem rozměrnější, než konkurenční kousky se stejnou kapacitou. V Prismě PD-20 se totiž nachází více akumulátorů a mnohem větší měnič kvůli konstantní dodávce vyšších proudů pro více zařízení, rychlé nabíjení a nabíjení notebooků. To ale úplně nepřijde vhod ve chvíli, kdy se rozhodnete nabíjet pouze mobilní telefon a i s powerbankou ho schovat např. do kapsy. Poté budete neustále kontrolovat, zda se powerbanka zrovna nehodlá katapultovat z vaší kapsy. I z toho důvodu, pokud hledáte powerbanku s rychlým nabíjením především pro mobily, sáhl bych spíše po powerbance AVACOM Prisma AL-10.

Zároveň umožňuje připojení až tří zařízení najednou. Neumí však být průchozí, nabíjet se a zároveň nabíjet další zařízení. Na jednu stranu nevýhoda, na tu druhou ovšem příspěvek ke kvalitě jejích akumulátorů, které se tím pádem tolik neničí.

Nabíjet je ji možné tedy portem microUSB pomaleji, nebo portem USB-C rychleji.

Oba USB-A porty jsou řízeny tzv. Smart Chipem, který automaticky rozpozná, jaké zařízení je připojeno, a uzpůsobí tomu režim nabíjení, aby byl co nejoptimálnější.

Závěr

Tato “powerbomba“ má díky své vysoké kapacitě také velký potenciál k využití. Ať již jako jistota pro ty, kteří cestují a na cestách pracují, či pro pobyty na chatách a jiných místech bez elektřiny, nebo prostě jako erární zdroj energie pro všechny případy, tento úžasný kousek technologie si prostě najde své využití. Jedinou nevýhodou je její vyšší cena, která je však dle mého názoru opodstatněná.

Parametry a specifikace

Rozměry

184x80x22mm
Hmotnost

480g

Porty

microUSB, USB-C, 2x USB-A

Kapacita

20 000mAh, Li-Ion

Vstupní výkon

Až 30W

Výstupní výkon

Až 32W

Rychlé nabíjení

Qualcomm Quick Charge 2.0 nebo 3.0, Asus BoostMaster, Samsung Adaptive Fast Charging

Standard USB-C Power Delivery

Ano

AVACOM Prisma PD-20

9.5

Celkové hodnocení

9.5/10

Klady

  • Kapacita a výkon
  • Standard Power Delivery
  • Design
  • Porty

Zápory

  • Snadné poškrábání
  • Vyšší cena
Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Studuji média a technologie jsou mou zálibou již dlouhá léta. Zajímají mě především telefony, nejrůznější gadgety a zlepšováky pro život. Android je má milá a na své Honory nedám dopustit, přesto rád s nasazením vlastního života vyzkouším cokoliv.

Zanechte odpověď