Středa, Červen 3

Blackview BV4000 (Pro) oficiálně. Snoubí odolnost a elegantní tělo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na tiskové konferenci společnosti Blackview v Praze se z řady odolných telefonů nejvíce věnovala pozornost nové vlajkové lodi BV8000 Pro. Do této řady však přibyl i zajímavý model BV4000 (Pro).

Model BV4000 (Pro) je totiž jakýsi low end v řadě Blackview BV, který má přinést za velmi zajímavé peníze velmi zajímavý poměr ceny a výkonu, přestože nebude stát majlant. Odhadované ceny by se měly totiž pohybovat mezi dvěma až třema tisíci korunami za základní model, nějakou tisícovku si připlatíme za lepší model BV4000 Pro, který nás velmi zaujal.

Telefon nás oslovil na první pohled, jelikož se jedná o běžné, relativně tenké zařízení, které podtrhuje neobvyklá oranžová linka obíhající displej telefonu. Ta dodává telefonu punc elegantnosti a zachovává dojem, že telefon něco snese. Také že snese. Splňuje totiž certifikaci IP68, která dovoluje ponoření telefonu do jednoho metru pod hladinu vody a to po dobu až třiceti minut. Nadále však Blackview slibuje také nárazuodolnost a to až z 1,5m výšky. Telefonu tak horší zacházení rozhodně nebude činit vrásky.

Co se týká hardwarové výbavy, zde je na tom nejlevnější BV4000 poněkud hůře. Nabídne čipset MediaTek MT6580A na taktu 1,3GHz, kterému sekunduje 1GB operační paměti a 8GB interní paměti. To je na dnešní dobu jednoduše nedostačující. Z další výbavy můžeme vytknout 4,7 palcový IPS displej s HD rozlišením, Android 7.0 Nougat na palubě, 2MPx selfie kameru a duální 8MPx zadní kameru, kterou dodalo Sony. Ta se má pyšnit na svoji třídu nadprůměrnými výkony. Ovšem to potvrdí nebo vyvrátí až naše recenze, ihned jak bude zařízení dostupné.

Více nás však zaujal model BV4000 Pro, který nabídne stejný vzhled a výbavu až na použitý čipset a paměti. Lepší model totiž disponuje čipsetem MediaTek MT6737 se čtyřmi jádry taktéž na taktu 1,3GHz. Tento čipset však narozdíl od toho v BV4000 podporuje veškeré frekvence sítí 4G. Sekundují mu 2GB operační paměti a 16GB interní paměti, což je na low-end odpovídající a již také i použitelné.

Z další výbavy zmíníme běžnou konektivitu v podobě Bluetooth 4.1, GPS, nebo 4000mAh akumulátor, který by měl s takto úsporným čipstem telefon udržet naživu velmi dlouho. Další zajímavost se váže ke staršímu čipsetu MT6580A, který se nachází v levnějším modelu BV4000. U něj totiž možná MediaTek ani nepočítá s podporou budoucího Androidu O a tak je možné, že aktualizaci obdrží pouze model BV4000 Pro.

Je nutné brát v potaz, že telefony, které byly na této konferenci představené, ještě buď vůbec nefungovaly či to byly předprodukční vzorky, které společnost Blackview ještě ladí. Poté je třeba počítat také s dobou vyladění softwaru pro český trh a náležité přeložení systému. To může oddálit dostupnost telefonů na našem trhu až na konec tohoto roku či až do roku 2018.

Foto: Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď