Středa, Únor 20

Bluespin – chytrý fidget spinner, který propojíte s telefonem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Fidget spinner“ je jednoduchá hračka, která v uplynulých měsících zaznamenala obrovský boom. V principu se jedná o několik kuličkových ložisek propojených dohromady v jeden objekt. Hračka slouží k odreagování se, můžete si s ní točit v ruce… a to je vše. Nový fidget spinner Bluespin je však o poznání propracovanější než běžné spinnery. Disponuje totiž technologií Bluetooth, díky které se spojí s aplikací ve vašem smartphonu, kde můžete sledovat různé statistiky, předhánět se s kamarády o to, kdo dokáže spinner roztočit rychleji atd.

Chytrý fidget spinner Bluespin začíná jako kampaň na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Pro realizaci projektu si autoři dali za cíl vybrat částku alespoň $20,000 (cca 464 000 Kč), ze které však ve chvíli psaní tohoto článku nebyl vybrán ani jeden dolar. Co že to vlastně autoři projektu slibují?

Chytrý fidget spinner Bluespin díky elektronice ve svém nitru dokáže sledovat kromě rychlosti točení i triky, které s ním provedete. Přes Bluetooth se propojí s aplikací ve vašem smartphonu, díky které se budete moci předhánět s kamarády v tom, kdo udělá lepší trik, pořádat různé souboje a podobně. Aplikace bude k dispozici pro systémy Apple iOS, Google Android a Windows od Microsoftu. Integrovaná baterie je vyměnitelná a vydrží údajně až jeden rok využívání fidget spinneru.

Na kolik peněz takový spinner přijde? Vzhledem k tomu, že se jedná o otevřenou crowdfundingovou kampaň, je třeba přispět autorům dopředu určitou částku. Pokud se vybere dostatečný obnos, Bluespin by se ke svým majitelům měl dostat v září 2017. Ceny jsou následující:

  • Příspěvek ve výši $49 (cca 1 200 Kč) – 1x Bluespin
  • Příspěvek ve výši $89 (cca 2 100 Kč) – 2x Bluespin
  • Příspěvek ve výši $439 (cca 10 200 Kč) – 10x Bluespin

Jak je vidět, Bluespin určitě nebude levnou hračkou. I při nákupu nejvýhodnějšího balíčku s deseti spinnery cena za jeden z nich přesahuje hranici 1 000 Kč. Pro srovnání: ceny „hloupých“ fidget spinnerů se pohybují v cenové hladině od cca 50 Kč do 200 Kč. Bluespin je tedy spíše než levnou, jednoduchou hračkou, kterou jsou „hloupé“ spinnery, předmětem pro nadšence, které již klasický jednoduchý spinner omrzel a jsou si ochotni připlatit za přidanou hodnotu v podobě chytrých funkcí, které Bluespin nabízí.

Zdroj: Androidauthority.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď