Středa, Únor 19

Na co čekají miliony Samsungů Note 7?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aféru s nejlepším tabletofonem minulého roku – Galaxy Note 7, zřejmě netřeba mnoho představovat. Telefony se potýkaly s náhodnými vzplanutími a Samsung tedy musel veškeré prodané kusy stáhnout od zákazníků a z prodejen.

Problém byl způsoben příliš velkými akumulátory, které měly v rozích nebezpečně blízko anodu s katodou. Při nabíjení a vybíjení se akumulátory vlivem tepla lehce zvětšují a smršťují, což u některých kusů způsobilo zkrat a akumulátor vzplanul společně s celým telefonem. Akumulátory si nejdříve vyráběl sám Samsung, respektive jeho bateriová divize Samsung SDI.

Po prvních problémech Samsung okamžitě přiznal chybu a začal svolávat zákazníky k výměně za jiné zařízení (S7, S7 edge) nebo chvilku počkat na novou, údajně bezpečnou, variantu Galaxy Note 7, do kterého dodávalo ty stejné akumulátory čínské ATL. Bohužel, tyto akumulátory trpěly stejným problémem a Samsung si nemohl dovolit další hazard, kvůli již velmi pošramocenému jménu Notu 7. Jak jsme ale nedávno zmiňovali, na finanční stránce firmy se to ale vůbec nepodepsalo.

Nyní však přišel den, který mnozí předpovídali. Samsung totiž v Jižní Korei uvedl Samsung Galaxy Note FE (Fanouškovská Edice), což je vlastně úplně totožný Galaxy Note 7 s menší kapacitou akumulátoru (3200 mAh místo 3500 mAh). Samsung se dušuje, že nyní se uvnitř znovuzrozených Notů nachází opravdu velmi bezpečný akumulátor, stejně jako u modelů S8 a S8+, u kterých zavedl nový systém testování akumulátorů a zpřísnění kvality (více ve videu níže).

Samsung ale nezval svolané Noty 7 od zákazníků, nevyměnil akumulátor, nepřehrál software a nezačal je jen tak prodávat. Všechny kusy Note FE jsou zbrusu nové, jen některé součástky si Samsung vypůjčil ze svolaných Note 7. Typicky paměťové čipy, displeje, moduly fotoaparátu, konektory a další součásti. Note FE má totiž i na zádech přímo nápis – Galaxy Note FE. Mimochodem, k novým Notům Samsung přibalil novou grafickou nadstavbu, kterou známe z modelů S8 a chytrého asistenta Bixby, který zatím příliš dobře nefunguje ani v angličtině.

Další součástky Samsung vybere ze zbylých kusů do zásoby a co zbyde, nechá ekologicky recyklovat, z čehož odhadují zisk až 157 tun cenných kovů, které poté využije při výrobě další elektroniky. Přestože tedy tato situace byla pro Samsung velmi prekérní a mohla způsobit výrazné finanční problémy, platilo zde ve velkém přísloví: „Co tě nezabije, to tě posílí.“.

Zdroj: Phone Arena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď