Úterý, Leden 22

Chystá HTC novou generaci brýlí pro virtuální realitu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Headset pro virtuální realitu HTC Vive je bezesporu nejpopulárnějším a nejprodávanějším VR headsetem vůbec (dle statistik Steamu). Na trhu již nějaký ten rok jsou a rozhodně by si již zasloužily nástupce.

HTC si nedávno v Evropě a Americe zaregistrovalo značku HTC Focus. Nyní na Novém Zélandu HTC zaregistrovalo produkt HTC Vive Eclipse. Obě značky jsou popsány jako „monitor umístěný na hlavu, který zobrazuje počítačově simulovanou realitu“. Zda se jedná o dva rozdílné produkty, či pouze vylepšenou stávající generaci bohužel nevíme.

Pokud se ale nedočkáme kompletně nového headsetu, spekuluje se o evolučním modelu HTC Vive, který by již nevyžadoval speciální stojany se snímači polohy. Ty by byly totiž přímo integrované v brýlích ve formě přesných kamer snímajících okolí. Zároveň by měl být provoz již u základního modelu pouze bezdrátový. My i mnoho dalších uživatelů HTC Vive by však primárně ocenili zobrazovače s vyšším rozlišením. Kdy a za jakou cenu nové brýle HTC představí prozatím není jasné.

Zdroj: RoadToVR

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď