Čtvrtek, Září 19

Chytré hodinky s Android Wear by zase měly fungovat spolehlivě. Chyba byla způsobená Google Assistantem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pokud jste si poslední dobou všimli na svých hodinkách s operačním systémem Android Wear značného zpomalení jejich chodu, není to náhoda.

Chybu totiž zhruba od prosince minulého roku způsoboval Google Assistant, respektive detekce kouzelného slůvka „OK Google“. To způsobovalo problémy s pamětí a chod hodinek to velmi omezovalo. Server Android Police však přišel na to, že pro navrácení hodinek do funkčního stavu stačí detekci „OK Google“ jednoduše v nastavení deaktivovat.

Uživatel měl tedy na výběr, zda chce plynulé a fungující hodinky, nebo pomalejší s funkčním hlasovým ovládáním asistenta. Celá situace byla zveřejněna na Google Issue Trackeru, což je web dedikovaný hlášením komunity ohledně problémů s produkty či službami Googlu. Google zareagoval poměrně rychle a tiše vydal záplatu v podobě aktualizace aplikace Google. Ta by se měla sama aktualizovat a již nyní by nikdo neměl hlášené problémy registrovat.

Pokud si však opravdu chcete ověřit, zda máte aktualizovanou aplikaci Google, můžete tak učinit v Obchodě Play -> Moje aplikace -> najděte aplikaci Google -> posuňte se až na konec nabídky s informacemi o aplikaci, kde se nachází i informace o aktuální verzi. Verze, ve které již byl problém opraven, je 7.18.50, avšak není vyloučeno, že nyní již můžete disponovat ještě aktuálnější verzí.

Zdroj: Android Police

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

1 komentář

Zanechte odpověď