Středa, Leden 16

Chytrý asistent zřejmě zachránil život. Při vyhrocené hádce zavolal policii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Domácí asistenti mohou být velmi užiteční. Zjednoduší práci, ovládání chytré domácnosti, ale také s sebou nesou potencionální rizika, především narušováním soukromí.

Takový asistent však nedávno zřejmě zachránil život ženě, na kterou při vyhrocené domácí hádce její manžel vytáhl střelnou zbraň. Stalo se to nedaleko města Albuquerque v Novém Mexiku. Při klidném večeru se dostali do při manželé Barossovi do hádky, která po několika napadení manželky vyústila ve vytažení pistole. Manžel, Eduardo Barros, se zeptal své manželky, zda volala policii.

To zřejmě zachytil některý z chytrých domácích asistentů (místní šerif nespecifikoval, které zařízení je zavolalo). Podezření je na asistenta Google Home, jelikož Amazon Echo neumí spojovat hovory do telefonní sítě. Automaticky danou větu rozpoznal jako příkaz, na jehož základě má zavolat tísňovou linku. Operátor tísňové linky slyšel, co se v dané místnosti děje a zalarmoval nejvyšší policejní složky. Během několika okamžiků byl na místě tým SWAT, který se po nějaké době vyjednávání zmocnil Eduarda Barrose.

Ten byl odsouzen za domácí násilí, držení své manželky doma a neoprávněné držení střelné zbraně. Manželka přežila v pořádku s několika šrámy. Jejich dcera, která byla na místě také, přežila bez jakékoli újmy na zdraví. Přestože jsme rádi, že to dobře dopadlo, je stále záhadou, co aktivovalo domácího asistenta, nebo zda poslouchal neustále, což by byl velký zásah do soukromí.

Zdroj: Gizmodo

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď