Pátek, Duben 3

Čtečka otisků prstů přímo v displeji? Ne, to už není sci-fi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rok 2017 byl v odvětví mobilních telefonů průlomovým rokem v minimalizaci rámečků kolem displeje. To však mnoho výrobců donutilo čtečky otisků prstů přesunout na boky či záda svých zařízení. V horších případech je museli úplně odstranit.

To chce však změnit Synaptics, jeden z největších výrobců dotykových panelů, čteček otisků prstů a touchpadů na světě. Představil totiž první čtečku otisků prstů, kterou lze integrovat až 1,5mm pod povrch displeje, konkrétně OLED displeje. Kromě toho, technologie je již připravená pro masovou výrobu a okamžité nasazení.

Synaptics čtečce říká ClearID a chlubí se tím, že je mnohem přesnější a až dvakrát rychlejší než nyní nasazované technologie pro 3D sken obličeje (Face ID od Applu). Jak jsem výše zmiňoval, čtečka lze prozatím implementovat pouze do OLED displejů. Disponují totiž nejlepší svítivostí a zatím dokáže jako jediná z používaných technologií dokonale osvítit prst. Čtečka je totiž jednoduchý CMOS fotosenzor. Má ale několik výhod – je vždy po ruce a na přirozeném místě, chrání ji odolný displej proti poškrábání a znečištění a především – dokáže načíst, studený či znečištěný prst.

První telefony s touto technologií nastoupí na trh v průběhu roku 2018, který si však uzme prvenství, se ještě neví. Dle odhadů by se mohlo jednat o společnost Vivo, která na našem trhu není tolik známá, ale světově se řadí do TOP pětky. Neví se, zda Samsung stihne prověřit a dobře nasadit tuto technologie již do Galaxy S9, nebo se potvrdí spekulace a čtečka se prvně objeví až v Notu 9.

Zdroj: 9to5google

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď