Úterý, Leden 22

Čtečka otisků prstů v displeji? Tu bude mít Galaxy Note 9

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mobilní telefony se stále zdokonalují. Ani Samsung nechce zůstat pozadu a chce pokročit se čtečkou otisků prstů, kterou chytře umístí do displeje.

Aktuální vlajková loď Samsungu – Galaxy S8 má jako první mobil Samsungu čtečku umístěnou na zádech vedle čočky fotoaparátu. S tímto osazením se zřejmě počítá i do novějšího modelu této řady – Galaxy S9. To vychází z předpovědi KGI Securities:

Vzhledem k tomu, že po nasazení OLED iPhone zahodil funkci pro rozpoznávání otisků prstů pod displejem / Touch ID, a protože Galaxy S9 bude mít několik vylepšení – zdokonalené rozpoznání duhovky a duální fotoaparát, společnost Samsung nepotřebuje riskovat nasazení čtečky otisků prstu pod displejem.

Samsung nemá logicky jinou možnost, než čtečku u Galaxy S9 osadit opět zezadu. Těžko by se pro ni našlo místo vepředu, když se téměř jistě počítá opět s bezrámečkovým displejem. Zatím však můžeme doufat, že přestože bude umístěna vzadu, posune ji Samsung do vhodnější, uživatelsky příjemnější pozice, než tomu bylo u Galaxy S8.

Avšak to není to hlavní, co Samsung chystá. Chystá se poprvé použít technologii čtečky otisku prstu zabudované do displeje. Dle reportu KGI nemá výrobce potřebu riskovat tuto technologii v Galaxy S9 kvůli tomu, že iPhone 8 tuto novinku také obsahovat nebude. K tomu bude mít Galaxy S9 několik vylepšených funkcí, které absenci této novinky vyrovnají. Těmi jsou vylepšené rozpoznávání duhovky a duální fotoaparát.

To však nebude zcela jednoduchý přechod. S komplikacemi přichází navíc i výrazně vyšší cena. Za takový senzor se zaplatí 4-5 krát více, než u stávajícího, klasického senzoru. Cenově to není příliš ideální cesta, ale věřím, že pokud se to Samsungu povede, bude to nejspíš jeden z hlavních důvodů, proč by si mohla tento model koupit spousta lidí, kteří budou ochotni investovat své peníze do takhle drahého zařízení.

Zdroj: The Verge9to5Google

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď