Úterý, Leden 22

Další novinky od Googlu: nový chromebook, chytrý reproduktor a další

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google na své konferenci kromě nových Pixelů představil i další nová zařízení, která jsou z velké části zaměřena na chytrou domácnost. Patří mezi ně nová verze chytrého asistenta Google Home, chytrý reproduktor Google Home Max, nový chromebook zvaný Pixelbook, nová verze chytrých brýlí pro virtuální realitu Google Daydream a několik dalších věcí.

Google Home Mini

Google Home Mini je nový chytrý reproduktor, který je součástí rodiny chytrých reproduktorů Google Home. Google Home Mini je ze všech těchto reproduktorů nejmenší. Dokáže všechny věci, na které jsou uživatelé zvyklí ze stávajícího Google Home. Rozdíl je pouze ve velikosti a v ceně. Google Home Mini lze ovládat pomocí jednoduchých dotykových interakcí, hlavním ovládacím prvkem je však váš hlas. Reproduktor dokáže díky vestavěnému Google Assistentu rozpoznávat a plnit hlasové povely a nově dokáže díky umělé inteligenci odlišit hlasy různých lidí. Google Home Mini je velký přibližně jako donut (se kterým ho sám Google srovnává), a cena je nastavena na 49 amerických dolarů.

Google Home Max

Google Home Max je dalším reproduktorem z řady Google Home. Základní funkcionalita je díky přítomnosti Google Assistentu stejná, jako u výše popsaného Google Home Mini. Hlavní rozdíl je v tom, že tento reproduktor je zaměřen na kvalitní reprodukci zvuku. Díky větší velikosti a několika měničům ve svém nitru dokáže vyplnit celý pokoj kvalitním, hutným zvukem, který můžete ovládat hlasovými povely přes Google Assistant. K reproduktoru se připojíte přes WI-Fi, Bluetooth, nebo klasický 3,5mm Jack kabel. Cena reproduktoru je stanovena na 399 amerických dolarů.

Google Pixelbook

Google Pixelbook je nový chromebook. Je to nejtenčí chromebook, jaký bude na trhu k dostání. Tenký bude pouze 10,3mm. Tělo notebooku je vyrobeno z hliníku a dotykový displej je chráněn tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass.

Dotykový displej má QHD rozlišení , které na úhlopříčce 12,3″ vytvoří jemnost 235 ppi. Maximální jas dosahuje hodnoty 400 nitů. Displej lze otočit o 360 stupňů, díky čemuž lze chromebook využít i jako dotykový tablet, nebo ho rozevřít a postavit na stůl opřený o klávesnici pro pohodlné sledování video obsahu.

Pohodlnosti při práci s notebookem nahrává i podsvícená klávesnice nebo hmotnost pohybující se okolo jednoho kilogramu.

Na výběr bude ze tří velikostí interního úložiště – 128, 256 nebo 512 GB. Paměť RAM bude podle zvolené konfigurace mít buď 8 nebo 16 GB. Ve specifikacích nalezneme i vestavěný antivirus, který běží na pozadí operačního systému Chrome OS. Výkon obstarává procesor Intel Core i5 nebo i7 sedmé generace.

Pod kapotou Pixelbooku také nalezneme 2 reproduktory pro lepší reprodukci zvuku a 4 mikrofony pro jeho nahrávání.

Nový Pixelbook by měl na jedno nabití vydržet až 10 hodin používání a díky rychlému nabíjení by se měl během pouhých 15 minut nabít na další 2 hodiny použití.

Cena Pixelbooku začíná na 999 amerických dolarech za základní konfiguraci.

Pixelbook Pen

Jako volitelné příslušenství k Pixelbooku půjde za 99 dolarů přikoupit speciální tužka, sloužící jako stylus, která může ulehčit práci s Pixelbookem.

Tužka ve spolupráci s Pixelbookem pracuje prakticky okamžitě, její odezva je pouhých 10ms. Pixelbook dokáže zaznamenat až 2000 úrovní intenzity tlaku a také náklon tužky, díky čemuž může být kreslení v některých programech daleko přirozenější než u jiných stylusů.

Daydream

Brýle pro virtuální realitu, Google Daydream, prošly inovací. Mají lehce pozměněný tvar pro pohodlnější používání a nový bezdrátový ovladač. Brýle přijdou na trh ve třech barevných variantách: černé, červené a šedé. Cena je nastavena na 99 dolarů.

Pixel Buds

Google Pixel Buds jsou nová kompaktní bezdrátová sluchátka, která jsou zajímavá tím, že obsahují chytrého asistenta. Díky němu disponují unikátní funkcí, kdy dokáží v reálném čase překládat mluvené slovo do požadovaného jazyka přímo uživateli do uší, a to včetně češtiny.

Sluchátka jsou schopna přehrávat hudbu na jedno nabití až 5 hodin. Dodávána však budou s nabíjecí krabičkou, která obsahuje akumulátor, který dokáže sluchátka několikrát nabít, a ta tak ve výsledku bez zásuvky dokáží vydržet až 24 hodin. Nabíjení krabičky se sluchátky probíhá přes USB-C port. Sluchátka budou k dostání v černé, bílé a modré variantě za 159 dolarů.

Clips

Poslední novinkou je kamerka Google Clips. Je to kamerka, která je zamýšlena k tomu, aby zaznamenávala ty nejzajímavější okamžiky ze života uživatele. Díky chytrým algoritmům využívajícím strojové učení dokáže kamerka poznat, kdy se děje něco zajímavého, a v tu chvíli natočit krátké video. Dokáže se také naučit tváře, které často vidí, a na ty se poté při fotografování či nahrávání videa zaměřit. Je to vlastně takový osobní fotograf, který narozdíl od smartphonu dokáže pracovat autonomně a zachytit to, co sám uzná za vhodné. Pro prohlížení vytvořených fotografií a videí slouží aplikace v chytrém telefonu.

Toto všechno může znít až poněkud strašidelně. Uznejte sami: malá chytrá kamerka, která rozpoznává oličeje a sama fotí, co se jí zlíbí, zní jako nástroj Velkého bratra z románu George Orwella. Google proto ujišťuje, že všechny chytré algoritmy běží přímo v kamerce a nikoliv na nějakém serveru, a že kamerka sama nic nikam neodesílá, pokud si tak uživatel sám nepřeje.

Kamerka Clips bude k dostání za 249 dolarů.

Na závěr zbývá dodat, že prakticky žádné z nově představených zařízení se do České republiky oficiálně nebude dovážet. Je však pravděpodobné, že je sem budou dovážet individuální dovozci a jednotlivé e-shopy, jako se tomu děje v současnosti s některým zbožím od Googlu.

Zdroj: tisková konference Google, store.google.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď