Čtvrtek, Duben 19

Díky chybě v systému vám iOS odtajní notifikace na zamčené obrazovce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V poslední verzi operačního systému iOS 11.2.6 a v beta verzi 11.3 byla nalezena bezpečnostní chyba, která díky hlasové asistentce umožní zobrazit skryté notifikace.

Od IOS 11 je totiž možné v nastavení notifikací zapnout funkci, kterou již například uživatelé Androidu znají už dlouho. Pokud vám totiž přijde nějaká notifikace, zobrazí se aplikace, která vás notifikuje, avšak obsah notifikace zůstane na zamčené obrazovce skrytý. Tato funkce je pro všechny iPhony volitelná, pouze u iPhonu X je zapnutá přímo od výroby, jelikož při podívání na telefon se notifikace zobrazí.

Pokud však na zamčené obrazovce oslovíte Siri, aby vám tyto notifikace přečetla, bez problémů to udělá. Pouze u notifikací z vlastní aplikace iMessage nelze nechat na zamčené obrazovce přečíst, avšak zprávy z platforem jako jsou WhatsApp, Facebook Messenger či Skype zprávy přečte. Apple již o tomto problému ví a pravděpodobně ho v některé z nejbližších aktualizací opraví.

Zdroj: 9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Jsem studentem informačních technologií a od mala mě baví hardware a sítě. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď