Čtvrtek, Říjen 24

DJI Mavic Air: Když nestačí Spark, ale Mavic Pro je drahý

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

DJI včera představilo zbrusu nový model Mavic Air, který je nástupcem staršího modelu Mavic. S cenovkou 21 990kč se řadí mezi malý Spark a malý-velký Mavic Pro.

Pokud vás zaujal malý dron DJI Spark, ale jeho parametry a kvalita videa vás neuchvátila, DJI si pro vás připravil Mavic Air, který nabízí něco mezi Sparkem a Mavicem Pro. Mavic Air nabídne nový 12MPx 1/2.3″ senzor s optikou se světelností f/2.8, který je schopen natáčet 4K 30FPS video s bitratem až 100Mbps nebo FullHD až 120FPS, vytvářet až 32MPx panoramatické fotografie, HDR a je stabilizován tříosým gimbalem.

Veškeré záznamy se ukládají do poměrně malé interní 8GB paměti, avšak je samozřejmě možné ji rozšířit o paměťové karty. Přestože je dron jen nepatrně větší, než malý Spark, který můžeme porovnat s rozměry iPhonu, zvládlo do něj DJI napěchovat velkou porci užitečných funkcí. První z nich je například druhá generace funkce Flight Autonomy, která díky sedmi integrovaným kamerám v těle při předdefinovaném letu či sledování skupiny až 16 osob, vytváří 3D model krajiny a aktivně se vyhýbá překážkám. Dron i při ovládaném letu, který mimochodem může probíhat až 21 minut na jedno nabití, sleduje okolí a v případě nárazu se zastaví, aby nedošlo ke zničení.

Mavic Air přitom není žádné ořezávátko. Díky novému designu antén v ovladači a těle dronu umí doletět až 4km od ovladače a vyvinout rychlost až 68km/h. Mavic Air bude dostupný v černé, bílé a červené variantě.

Zdroj: DJI

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

2 komentáře

Zanechte odpověď