Neděle, Srpen 18

Donesete starý telefon a vymění ho za powerbanku. T-Mobile chce naučit Čechy recyklovat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Náš magentový operátor si připravil zajímavou akci, v rámci které od počátku listopadu až do vydání zásob bude vyměňovat staré telefony či tablety za powerbanky.

V balení nalezneme powerbanku, krátký microUSB kabel a malý návod k použití

Češi se totiž v recyklaci staré elektroniky meziročně zlepšují, avšak stále až tři čtvrtiny končí v běžném odpadu. Nemluvě o mobilních telefonech, které často schováváme do šuplíku „na horší časy“. Často zde však telefony chátrají, přestože můžou mít mnohem lepší využití. T-Mobile odhaduje, že takto se nám po šuplících válí až 10 milionů telefonů, které skýtají až půl tuny cenných kovů, které se mohou znovu zužitkovat.

Powerbanka je o něco menší, než stará klasika v podobě Nokie 6300

Proto podpořil nárůst recyklační morálky v našem kraji tím, že pokud do vydání veškerých zásob donesete jakýkoli starý telefon (nemusí být funkční) na kteroukoli z prodejen T-Mobilu, vymění vám ho za powerbanku. Rozhodl jsem to tedy vyzkoušet. Zanesl jsem starý telefon do prodejny T-Mobilu v OC Atrium na Masarykově náměstí v Pardubicích. Starý telefon prodavač nijak nezkoumal a za třicet sekund jsem byl z prodejny venku i s novou powerbankou. Nutno podotknout, že akce se vztahuje na kohokoli, nemusíte tedy být zákazníkem T-Mobilu.

Powerbanku jsem také vyzkoušel

Když už jsem si powerbanku vyzvedl, rozhodl jsem se ji krátce otestovat a zprostředkovat, kolik zhruba powerbanka vydrží. Jedná se o brandovanou powerbanku značky Canyon, model CNE-PB26SMCZ, která se již neprodává, ale dříve vyšla na zhruba 250kč. Disponuje kapacitou 2600mAh, což reálně dobije cca 2000mAh akumulátor, jelikož musíme započítat ztráty na měniči z 3,7V na 5V na USB. Nabíjet se zvládne až proudem 1A, stejně jako vybíjet. Na nabíjení dnešních smartphonů na plnou kapacitu to tedy rozhodně vhodná powerbanka není, avšak polovinu by nabít mohla, což se jako záložní zdroj energie ve stavu nouze opravdu může hodit.

Zašel jsem ale ještě dál a rozhodl jsem se zjistit, na kolik procent zvládne powerbanka nabít úplně vybitý základní smartphone Lenovo C2 s akumulátorem o kapacitě 2750mAh. Úroveň jeho nabití se vyšplhala na 69%, než se powerbanka úplně odporoučela. Pokud se vám ale powerbanka odporoučí v nejméně vhodnou dobu, stačí zajít na kteroukoli z prodejen T-Mobilu (časově neomezená akce), kde vám ji zdarma vymění za jiný kus, který bude plně nabitý. Zároveň jsem se ještě rozhodl ověřit vybíjecí proud s měřákem a zařízením s vysokým odběrem proudu. Ten skutečně dosahoval hodnoty jednoho ampéru.

Zdroj: Tisková zpráva
Foto: Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď