Úterý, Leden 22

Dostupná Nokia 2 představena. Snoubí dlouhou výdrž s nízkým výkonem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost HMD Global, výrobce telefonů s logem Nokia, dnes v Indii představil dlouho očekávaný dostupný model Nokia 2, který se může pochlubit dlouhou výdrží a přislíbenou aktualizací na Android Oreo.

Celý telefon je poháněn základním čipsetem amerického výrobce Qualcomm, konkrétně modelem Snapdragon 212, který doplňuje 1GB operační paměti. To je na dnešní poměry poněkud málo a Nokia 2 tedy nebude žádným závodníkem. Přední straně dominuje 5″ HD displej (1280×720 bodů).

Po rozbalení na telefonu poběží Android ve verzi 7.1.1 Nougat, avšak společnost HMD přislíbila brzkou aktualizaci na Android 8.0 Oreo, který ještě více vylepší správu akumulátoru. Ten má mimochodem vysokou kapacitu – rovných 4100mAh. Na fotografie je připraven 8MPx snímač, na selfies poté 5MPx.

Cena na našem trhu by neměla překročit hranici tří tisíc korun. Dostupnost však stále nebyla potvrzena.

Zdroj: Android Authority

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď