Středa, Leden 16

S dronem zlomili Guinnessův rekord. Létá rychleji než je maximální rychlost Tesly

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Osmiset gramový dron skupiny Drone Racing League (dále jen „DRL“) pokořil Guinnessův světový rekord s nejrychleji létající kvadrikoptérou na světě.

Ilustrační foto

Dron totiž dosáhl rychlosti 179.6 M/h, což je po přepočtu 289 km/h. To je mimochodem vyšší rychlost, než kterou dosahuje nejvýkonnější Tesla P90D v Ludicrous módu, který odemyká nejvyšší výkon nehledíc na spotřebu (dokáže jet „pouze“ 250 km/h).

Rekord se týká kategorie dronů „nejrychleji se pohybující pozemní, bateriemi poháněné, kvadrikoptéry ovládané dálkovým ovládáním“. Dron DRL Racer X dosáhl výše zmiňované rychlosti, avšak do rekordu bylo zapsáno „pouze“  263 km/h, jelikož porota výsledek usoudila zprůměrováním rychlosti z několika pokusů. Létalo se přes 100m dlouhé pole poblíž New Yorku.

Ilustrační foto

Žádný rekord v historii zatím ani nebyl zapsán, jelikož pro tuto kategorii byla stanovena minimální rychlost 198 km/h, aby se vůbec jakýkoli zájemce o zapsání rekordu vůbec mohl pokoušet. Za dronem stojí, jak jsem již výše zmiňoval, skupina DRL, která je vlastně startupem, který vyrábí závodní drony. Racer X vlastně ten samý dron na té stejné platformě, jako je model Racer 3, jehož maximální rychlost dosahuje 137 km/h a je využíván v závodech s drony.

Cílem skupiny DRL bylo tedy demonstrovat, že je kam dále se posouvat a uskutečnila to takto originálním způsobem, jako je nechání zapsání jejich dronu do Guinnessovy knihy rekordů. Je tedy možné, že se tento model brzy objeví v dronových závodech, ale bude to chtít ještě chvíli ladění. Vrtule se totiž dronu točí rychlostí 46 000 otáček za minutu, čemuž předcházelo několik odpálených modelů a nedokončených letů.

Zdroj: Tech Crunch

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď