Úterý, Leden 22

EKWB uvádí vodní bloky pro Ryzen Threadripper

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Každý, kdo se zajímá o vodní chlazení, jistě slyšel o EKWB. Není překvapením, že tato společnost se rozhodla rozšířit svou nabídku o bloky na Threadripper.

AMD nedávno vydalo procesory Threadripper. Ty však nejsou velké jen výkonem, ale také svými rozměry. I když se vydávané teplo z tak velké plochy lépe odvádí, naskytl se další problém – současné chladiče s takovými rozměry procesoru nepočítaly. A tak většina, ne-li všechny procesorové chladiče by se setkaly s tím, že by jednoduše nepokryly celou plochu a tak by nebyly zcela efektivní.

Ten, kdo plánuje takhle drahou sestavu, nebude nejspíš šetřit na chlazení a spousta kupujících bude jistě hledat vhodné vodní chlazení. Jako obvykle, EKWB nastupuje na trh včas s novými vodními bloky, které jsou pro tuto platformu určeny. Ty by měly nejen pokrýt celou plochu procesoru, ale také jsou velmi pěkné po designové stránce.

EKWB zatím představilo 3 modely:

  • EK-Supremacy EVO Threadripper Edition – Nickel (67.95€)
  • EK-Supremacy EVO Threadripper Edition – Acetal + Nickel (67.95€)
  • EK-Supremacy EVO Threadripper Edition – Full Nickel (86.95€)

Každý tento blok má přesně opracovanou měděnou základnu, která je vyrobena z nejčistší mědi na trhu a je ošetřena galvanickým pokovováním s použitím niklu. Povrch je pak vyleštěn až do zrcadlova Horní část je vyrobena z obráběného POM Acetalu, akrylátového skla nebo poniklované mosazi (v závislosti na variantě). Pro zajištění optimálního průtoku kapaliny je vložka předem instalována a je vyrobena z umělého ABS polymeru.

Osobně si myslím, že na tak prémiové procesory by byla škoda nepoužít takové prémiové bloky, jaké pro ně přichystala EKWB. Obzvláště, když nejsou oproti ostatním blokům tak drahé. Koupit je lze buď přímo na stránkách EKWB, či u partnerů.

Zdroj: TechPowerUp

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď