Pondělí, Prosinec 17

Essential phone: nový počin Andyho Rubina

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andy Rubin je člověk, který se řadu let v Googlu staral o vývoj Androidu. V roce 2014 však odešel pracovat na svých vlastních projektech. Nyní se nám ukazují výsledky jeho práce: nový smartphone Essential Phone spolu s 360° kamerou.

Essential Phone přes svůj název není žádným základním telefonem (v Angličtině Essential znamená „základní“, také však „hlavní“, nebo „nezbytný“). Právě naopak – je napěchován tou nejmodernější výbavou. Stačí se podívat na vzhled přední strany s displejem roztaženým od kraje ke kraji a je jasné, že před sebou nemáme jen tak ledajaký telefon. Uvnitř se nachází výkonný Snapdragon 835, 4GB RAM, 3040mAh baterie a paměť s kapacitou 128GB. V telefonu běží čistý Android ve verzi 7.1.1 Nougat. Displej má úhlopříčku 5,7″ a rozlišení 1312 x 2560 bodů. Telefon tedy vůbec nezaostává za těmi nejlepšími přístroji na trhu.

Andy Rubin však telefonem pouze začíná. Jeho plánem je nabídnout zcela novou platformu, která se přizpůsobí uživateli přesně tak, jak je potřeba. S telefonem firma začíná, protože je to to nejosobnější zařízení, které u sebe máme. Andy byl však otrávený tím, jak jsou si všechny smartphony podobné, že je lidé kupují často jen kvůli stylu a kvůli tomu, že chtějí být „in“. Věří tomu, že smartphone by měl vyjadřovat uživatelovu osobnost a styl, narozdíl od pouhého následování trendů.

„Nikomu ve společnosti Essential se nelíbí myšlenka, že vy, vaše babička i váš účetní budete používat ten stejný telefon. Osobní přístroje kdysy říkaly něco o tom, kdo je vlastnil. Vyjadřovaly uživatelův smysl pro módu a styl, nebo pro nejnovější technologie. Teď, když má každý ten samý telefon, jsou asi tak osobní, jako lednička.“ – Andy Rubin

Essential se snaží inovovat, snaží se být podobným inovátorem, jakým byl kdysi Apple. Essential phone je telefonem, jaký si Andy vždy přál. Nepotřebuje na sobě žádné logo, ani žádný speciální název. Snaží se být telefonem, který nebude slepě následovat trendy a bude originální, ale zároveň praktický. V krabičce například dostanete malou 360° kamerku, která se na telefon přichytí pomocí magnetických pinů na zádech telefonu. Měla by však vydržet i do budoucna. Rubin věří, že lidé chtějí pěkný telefon, který ale zároveň bude praktický a promyšlený i do budoucna. Proto by i příslušenství mělo být i v budoucnu kompatibilní s dalšími přístroji. Plánuje také v budoucnu platformu otevřít jako open-source, aby se mohli zapojit i vývojáři třetích stran a přinést další užitečné příslušenství.

„Řekněme, že v budoucnu přijdeme s dalším telefonem. A řekněme, že nebude vypadat vůbec jako ten, který zde máme dnes. Nechci, aby člověk, který si koupil příslušenství, byl nucen ho vyhodit a zakoupit si nové, pro nový typ přístroje. Současné příslušenství bude fungovat i s přístroji, které přijdou později.“ – Andy Rubin

Rubin kupuje všechny telefony, které vyjdou a zkoumá, co kterému z nich chybí, a co se mu naopak líbí. To nejlepší se poté snaží zkombinovat do svého produktu. Jeho cílem je stvořit přístroj, který bude sloužit svému uživateli, ne naopak.

Telefon Essential Phone bude dostupný ve čtyřech barvách – „Měsíční černé“, „Hvězdné šedé, „Čistě bílé“ a „Oceánově hluboké“ (pravděpodobně půjde o velmi tmavě modrou barvu). Smartphone se již dá předobjednat, a to za cenu $699 (cca 16 500 Kč), nebo $749 (cca 18 000 Kč) i s přibalenou 360° kamerou. Kdy bude v prodeji však není známo.

Zdroje: wired.com, engadget.com

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď