Čtvrtek, Říjen 24

Facebook představil komunikační platformu pro děti – Messenger Kids

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nejen na Facebooku číhá na ty nejmenší z nás spoustu nástrah a nebezpečí. Jednou z největších nevýhod je především to, že rodiče nemají nad případným Facebookovým profilem žádnou kontrolu.

To chce Facebook změnit s aplikací Messenger Kids, která je prozatím dostupná pouze pro iOS, avšak již brzy vyjde i pro Android. Tuto aplikaci stáhne rodič do telefonu či tabletu svému potomkovi, přihlásí se do ní svým osobním Facebookem a poté si již dítě nastaví svůj „mini profil“. Ten se skládá pouze ze jména a fotografie, Messenger Kids nevyžaduje emailovou adresu ani číslo mobilu.

V aplikaci dítě nenarazí na žádné reklamy, jelikož Facebook věří, že tato aplikace pouze pomáhá utvrdit celou rodinnou komunikaci právě do této platformy. Až tedy dítě vyroste, pravděpodobně přejde na plnohodnotný Facebook účet. Tam se již samozřejmě reklamy budou zobrazovat.

Rodič však nemá možnost číst zprávy dítěti. Aspoň ne vzdáleně. Kontrolu má však nad tím, koho dítě smí kontaktovat a kdo smí kontaktovat je. Při každém pokusu o navázání komunikace s někým, s kým ještě navázána nebyla, vyskočí rodiči notifikace, ve které musí spojení odsouhlasit.

Krkolomné je však přidávání nových přátel do Messengeru Kids. Pokud si chce dítě přidat například svého spolužáka, musí požádat svého rodiče, aby si přidal na svém Facebooku do přátel rodiče spolužáka. Poté může dojít ke spojení. Mnohem lepší by však bylo například možnost naskenovat spolužákův QR kód. Po jeho naskenování by rodičovi vyskočila notifikace, kterou by musel pro navázání spojení odsouhlasit.

Messenger Kids také plnohodnotně funguje s běžným plnohodnotným Messengerem. Komunikace s rodiči či prarodiči tedy bude stále snadná. Problémem nejsou ani rodinné skupinové konverzace. Pro děti ještě aplikaci Facebook okořenil zábavnými GIFy a efekty v rozšířené realitě. Díky nim již videohovor s babičkou nikdy nebude tak trapný a tichý, jako tomu bylo doposud.

Messenger Kids
Messenger Kids
Developer: Facebook, Inc.
Price: Free

Zdroj: Tech Crunch

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď