Neděle, Srpen 18

Facebook zbrojí proti otravným příspěvkům. Filtrovat je bude umělá inteligence

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sociální síť Facebook je čím dál více protkaná tzv. clickbaitovými příspěvky, které návštěvníky nutí někoho označit, něco sdílet nebo jakkoli reagovat na příspěvek.

Tím se jednotlivé stránky naučili nahánět si snadno popularitu a počet „To se mi líbí“. Doposud totiž mechanismus Facebooku tyto příspěvky považoval za důležité. Bylo zde hodně interakce, komentářů a označených lidí. Tím dané příspěvky vyzdvihoval, stále častěji jste je mohli potkávat na své zdi i přes to, že Vás otravují.

Facebook však vybral nespočet takových příspěvků a nechal je zpracovat svou umělou inteligencí. Ta nyní umí bezpečně takové příspěvky rozpoznat a automaticky jim snižuje váhu. Pokud nějaká stránka bude i nadále takové příspěvky publikovat ve velkém, hrozí ji snížení důležitosti příspěvků u veškerých příspěvků.

Zdroj: Facebook Newsroom

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď