Středa, Červen 3

Gameloft vydal novou závoďáckou pařbu na mobily. Přivítejte Asphalt 9: Legends

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Závodní sérii Apshalt zná každý správný mobilní hráč, který má rád pach spálených gum i při cestách MHD či v čekárně u lékaře.

Tato série, která původně začínala jako malá java aplikace pro staré Nokie a Sony Ericssony, se na Androidu, Windows a iOS těší pro svojí extrémnost a nereálné kousky velké oblibě. Poslední verze Asphalt 8: Airborne a posléze i Extreme již však zastarávaly a svoji grafikou a hratelností přestaly mnoha hráčům dostačovat. To však nyní kompletně mění nová verze Asphalt 9: Legends, která přináší nový způsob řízení TouchDrive, masivní vylepšení grafiky, nová auta, tratě,…

Hra má průměrnou velikost 1.5GB a je zdarma ke stažení. Je totiž až do hloubky kódu samotného propletená mikrotransakcemi, které hráčům umožní nakupovat speciální automobily a postupovat ve hře rychleji. Kompletního překopání se dočkala také kariéra, která je rozdělena na 20 dílů po několika různých závodech, úkolech a akcích. Samozřejmostí je také multiplayer, který se odemkne po dosažení dvaceti závodů v kariéře.

Hráč za všechny závody získává peníze a části blueprintů, které mu umožňují odemykat nové vozy. Za peníze je pak může nakupovat a vylepšovat. Gameloft také vnesl do hry nový způsob ovládání – tzv. Touch Drive, který umožňuje hráči pouze driftovat, spouštět nitro a ukazovat směr jízdy. O samotnou akceleraci a řízení se poté stará již hra samotná. Pro mnohé to může být větší zábava, jelikož se můžou soustředit na speciální triky, pro mě osobně je to spíše věc, kterou jsem musel v nastavení okamžitě přepnout na ruční řízení, jelikož teprve po tom je hra opravdu plná adrenalinu.

Po grafické stránce se hra opravdu výrazně posunula o krok dál a s maximálním nastavením si hru plynule zahrají pouze majitelé posledních vlajkových lodí. Od spuštění hry se neustále rozrůstá seznam podporovaných zařízení. Vypozorovali jsme, že na redakčním Galaxy S8 byla hra ke stažení okamžitě po vydání, na Huawei P20 Pro stále stáhnout nelze, přestože P20 Lite nemá jediný problém. Paradoxem je, že na starších telefonech jako Huawei Nova či Honor 9 Lite hra také bez problémů běží.

Za redakci mohu tedy každému milovníkovi závodních her tento kousek z dílen francouzského Gameloftu jedině doporučit, jelikož se v ní lze pořádně tzv. „vyblbnout“.

The app was not found in the store. 🙁
Asphalt 9: Legends
Asphalt 9: Legends
Developer: ‪Gameloft SE‬
Price: Free+

Foto: Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď