Středa, Únor 19

Gigabit po LTE? Zřejmě žádné sci-fi, ale brzká realita

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnosti Verizon, Ericsson a Qualcomm se spojily, aby společně zlomily bariéru gigabitu po LTE. Podařilo se jim vůbec poprvé v historii s komerčním zařízením dosáhnout rychlosti 1.07Gbps (cca 133MB/s).

Podařilo se tak učinit díky modemu Qualcomm Snapdragon X20 v laboratořích společnosti Ericsson a to za pomoci spojení tří 20MHz spekter a využití 4×4 MIMO. Rychlosti velmi dopomohlo i značné navýšení množství dat v jednom paketu.

To má však výhodu pouze s dobrým signálem, se špatným to bude mít na rychlost spíše negativní účinek. Díky tomu nebude třeba budovat nějaké nové vysílače či těchnologie, ale operátorům bude stačit to pouze na stávajících vysílačích nastavit. Poté by teoreticky mohl mít gigabit v kapse kdokoli, kdo by disponoval telefonem s tímto modelem.

Tento modem se však chystá do připravovaného čipsetu Qualcomm Snapdragon 845, který bude ve vlajkových lodí zřejmě až příští rok. Hlavním výsledkem tohoto „pokusu“ je ale přesvědčení o tom, že je kam se neustále posouvat a sítě 5G tedy pomalu začínají klepat na dveře.

Zdroj: TechRepublic

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď