Středa, Únor 19

GIGABYTE uvádí základní desku X399 AORUS Gaming 7

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost GIGABYTE, výrobce základních desek a grafických karet, představila nejnovější základní desku s čipsetem AMD X399X399 AORUS Gaming 7.

Řada AORUS rozšiřuje své zaměření na platformu AMD a nová deska X399 AORUS Gaming 7 proto přichází s celou řadou funkcí. Patří mezi ně lepší řešení chlazení, podpora digitálně řízeného LED osvětlení, krytí M.2 zásuvky pro rozptyl tepla a nově navržené napájení. Společnost GIGABYTE navíc spolupracuje s firmou WTFast a poskytuje tak uživatelům velmi stabilní síťové připojení.

Vincent Lui, viceprezident divize GIGABYTE Motherboard Business Unit říká:

Po vydání nejnovější platformy X399 společností AMD vybavené procesorem Ryzen™ Threadripper™ poskytla společnost GIGABYTE uživatelům nový produkt. Nejenže naše nová základní deska zajišťuje vysokou uživatelskou kompatibilitu a bude spárována s procesory AMD, ale také ukazuje naše odhodlání vyrábět desky pro vášnivé hráče a nadšence.

RGB Fusion s digitálně řízeným LED osvětlením

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 od společnosti GIGABYTE je vybavena RGB LED osvětlením. Dodává se s technologií RGB Fusion. Uživatel bude mít možnost si celé osvětlení přizpůsobit dle svých preferencí. Každá jednotlivá LED může být jednotlivě a nezávisle rozsvícena, což otvírá široké spektrum možností. Základní deska X399 AORUS Gaming 7 současně podporuje 5V i 12V digitální LED pásky a až 300 LED světel, což uživatelům přináší možnost přizpůsobit si osvětlení dle libosti a odstranit mnoho omezení.

Smart Fan 5 s nastaveními pro efektivní rozptyl tepla

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 je vybavena nejnovější technologií Smart Fan 5. Uživatel si tak může přizpůsobit rychlosti různých ventilátorů a nastavit rozptyl tepla, ale může také zvýšit/snížit sílu tahu ventilátorů na základě aktuálně probíhajících procesů a potřebného výkonu. To dopomáhá ke zvýšení celkové efektivity odvětrávání odpadního tepla při co nejnižší celkové hlučnosti.

M.2 Thermal Guard: Nízké teploty, vysoká efektivita

Deska disponuje ochranou proti přepětí u celé skupiny tří NVMe PCIe x4 M.2. Vzhledem k tomu, že může být činnost standardních M.2 disků během provozu ovlivněna přehřátím, speciálně navržené panely tepelné ochrany od GIGABYTE pomáhají snížit provozní teplotu M.2 disku. M.2 Thermal Guard o společnosti GIGABYTE dokáže snížit teplotu M.2 disku až o 20 °C. Tím pomáhá chránit disk před přehřátím, díky čemuž dochází k eliminaci jeho zpomalení za účelem zchlazení.

Vysoce odolné napájení

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 má podstatně odolnější napájení, než u předchozích desek Aorus. Může se pochlubit vynikajícím přenosem výkonu, čtvrtou generací napájení, třetí generací čipu PowIRstage, což má za následek stabilní a více než dostatečný výkon. Základní deska X399 AORUS Gaming 7 je sama o sobě velmi odolná a měla by poskytnout nejméně 100 000 hodin provozu.

Deska má také ochranu USB portů díky přesným digitálním pojistkám, které je ochrání proti poškození nadproudem a zabraňují průniku neočekávaných napětí z externích zařízení. Tyto důležité funkce pro správu napájení a ochranu zajišťují stabilní a efektivní provoz.

Lepší grafický výkon a kvalitnější zvuk

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 poskytuje 64 PCIe Gen3 linek, z nichž je 48 věnováno grafickému výkonu. Čtyři sloty PCIe Gen3 (16 + 16 + 8 + 8) podporují 4-Way AMD CrossFire a 4-Way NVIDIA SLI a poskytují výstup ve 4K kvalitě. X399 AORUS Gaming 7 využívá zvukový kodek, zesilovač Smart Headphone AMP pro sluchátka s mikrofonem a jeho nastavení lze optimalizovat. Díky použití kondenzátorů Nichicon a WIMA poskytuje základní deska spotřebitelům zábavu ve špičkové kvalitě.

Síťové řešení Killer E2500 a software WTFast GPN

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 využívá síťový ethernetový řadič Killer E2500. Vestavěný systém síťového řadiče umožňuje spotřebiteli dokončit dříve vysokorychlostní stahování, zajišťuje stabilní připojení a snižuje odezvu sítě během hraní. Základní deska X399 AORUS Gaming 7 využívá technologie WTFast a poskytuje tak privátní síťové funkce GPN bez ohledu na to, kde se spotřebitel nachází, a zlepšuje kvalitu a stabilitu sítě. Bezplatné 14denní předplatné programu WTFast poskytuje spotřebiteli optimální výkon internetu a umožňuje využívat až o 60 % rychlejší přenos, oproti běžným síťovým řešením.

Pro zákazníky, kteří rádi využívají streamování, poskytuje X399 AORUS Gaming 7 roční předplatné softwaru XSplit Gamecaster, který pro streamování využívá snadno ovladatelné rozhraní.

Základní deska X399 AORUS Gaming 7 podporuje nejnovější procesory AMD Ryzen Threadripper do socketu TR4, paměti DDR4, je vybavena porty USB 3.1 Gen2, USB DAC-UP2, Q-Flash Plus a dalšími unikátními technologiemi od GIGABYTE. Více se dozvíte na stránkách produktu.

Zdroj: TZ

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď