Pondělí, Únor 18

Google Asistent se dočká několika vylepšení. Naučí se překládat a více porozumí kontextu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google na své konferenci GDD nedávno zmínil několik novinek ohledně jeho inteligentního asistenta. O rozšíření podpory dalších jazyků bohužel nepadlo jediné slovo.

Aktualizace bude primárně mířená na novou funkci. Asistent se bude umět převtělit do překladače s diktafonem. Pokud mu tedy dáte příkaz „Ok Google, be my French translator.“, okamžitě začne překládat vše, co mu řeknete, do požadovaného jazyka. Při tom bude samozřejmě vypisovat slova v diktovaném jazyku i v tom, do kterého chcete překládat. Na požádání dané věty může i se správnou výslovností zopakovat. Podporované jsou všechny jazyky, které podporuje samotný Google Asistent. Čeština je tak prozatím ze hry.

Další novinkou bude ještě lepší pochopení kontextu a složitějších dotazů a vět. Pokud se tedy například zeptáte Asistenta na to, jak se jmenuje film, ve kterém hrál Tom Cruise a hrál kulečník a při tom tancoval, Google odpoví, že se jedná o film Barva peněz. Dále bude umět odpovědět na složitější otázky typu: „Kde je nejbližší zábavní park, kolik je v něm atrakcí a jaká je minimální výška pro vstup na ně?“.  Dále si budete moci definovat osobní preference. V praxi tak Asistentovi řeknete, že se chodíte koupat do bazénu pouze tehdy, kdy je venkovní teplota vyšší, než 25°C. Poté se bude stačit zeptat Asistenta, zda bude příští týden nějaká vhodná doba na koupání.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď