Středa, Duben 8

Google Assistant se rozšířil na tablety a telefony s Androidem 5 Lollipop

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google zřejmě usoudil, že je čas rozšířit svého Assistanta na další zařízení. Původně byl totiž dostupný exkluzivně pouze na nových Pixelech první generace, poté se rozšířil na veškeré telefony, na kterých běží minimálně Android 6.0 Marshmallow.

Na již starších telefonech, které běží ještě na Androidu 5 Lollipop však doposud Assistant dostupný nebyl, což se nyní mění. Pokud máte telefon v angličtině, během několika dní by vám měla dojít aktualizace Google Play služeb, kterou však telefon nijak nehlásí. Zda jste tedy obdrželi Assistanta se dozvíte pouze tak, že budete neustále kontrolovat, zda se již Google Now změnilo na Assistanta. Vyvoláte ho dlouhým podržením domovského tlačítka.

Větší novinkou je ale podpora pro tablety, které však postupně vymírají. Zde je podmínkou mít tablet v angličtině a verze Androidu musí být minimálně 6 Marhsmallow. Je poměrně nepochopitelné, že Google rozšířil podporu u telefonů až na Lollipop, ale pro tablety je stále nutné mít aspoň „šestku“.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď