Středa, Červen 3

Google bude čelit pokutě ve výši 62 miliard korun. Evropské komisi se nelíbí předinstalovávání jeho aplikací na telefony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pravděpodobně už berete jako naprostou automatiku fakt, že po vybalení nového telefonu s Androidem Vás telefon uvítá s vyhledávačem Google na domovské obrazovce a předisntalovaným prohlížečem Chrome.

Jako automatiku to ale nebere evropská komise, od které může Google očekávat zhruba 62 miliardovou pokutu.

Evropská komise vyhodnotila, že Google zneužívá svou dominantní pozici na trhu pro nabízení svých služeb, jakými jsou například předinstalované aplikace Google Chrome či Google Play. Společnost Google totiž některým velkým výrobcům Android zařízení platí za to, aby jeho služby byly na jejich zařízeních exkluzivně.

Jako další z důvodů pravděpodobné pokuty EU zmínila taktéž skutečnost, že Google zakazuje firmám produkující zařízení s neoficiální, či jinak upravenou verzí Androidu, jakýkoli marketing. Google se však ospravedlňuje skutečností, že taková zařízení mohou obsahovat škodlivý software a teoreticky tak mohou poškodit případného uživatele zařízení.

Momentálně se musí Google k celé situaci vyjádřit, avšak v minulosti, kdy EU podobné situace řešila, se Google vyjádřil negativně a veškerá tato tvrzení popřel.

Zdroj: Android Central

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď